Міністр оборони України: «Телекарт-Прилад» працює над створенням «мозку» ЗСУ

Нещодавно, Міністр оборони України Степан Полторак відвідав приватне підприємство ТОВ «Телекарт-Прилад», яке є учасником Ліги оборонних підприємств України. Під час візиту урядовець ознайомився з виробничими потужностями та продукцією підприємства, особливу увагу звернувши на останні досягнення підприємства в галузі розробки і впровадження оборонних технологій.

В ході обміну думками з керівництвом підприємства, були окреслені перспективи щодо впровадження у виробництво новітніх зразків техніки.

— У нас є три основні напрямки, за якими ми співпрацюємо — це створення машини управління від роти до бригади включно. У нас є сумісна робота щодо розробки системи управління ракетного комплексу і участь підприємства в створенні автоматизованої системи управління Збройних Сил України. Я хотів би сказати, що це «мозок» ЗС України. Тому, що від управління, від можливості, від оперативності, від скритності залежить і виконання бойових завдань, —  наголосив Степан Полторак, і зауважив, що у заводу вже є замовлення для однієї з механізованих бригад ЗС України, яка здійснюватиме дослідну експлуатацію продукції.

— Після перевірки поставлених зразків, у тому числі в районі проведення ООС, ми розглянемо можливість збільшення замовлення для потреб Збройних Сил. Для цього фінансовий ресурс у нас передбачений, — підкреслив Міністр оборони України.

Також було висловлено думку, що широке залучення українських підприємств, в тому числі й приватної форми власності, позитивно позначиться на розвитку оборонного комплексу України.

  • Я є прихильником максимальної відкритості Державного оборонного замовлення, максимально відкритих позицій, по яким можна проводити відкриті процедури закупівель. Щоб ми мали максимальну прозорість, максимальну якість та мінімальну ціну. Це головне завдання, яке ми ставимо перед собою, — підкреслив Степан Полторак, і висловив сподівання, що Верховна Рада України прийме Закон, який надасть можливість Міноборони розширити лінійку продукції, яку відомство може закуповувати не по Держоборонзамовленню.

Міністр оборони високо оцінив внесок приватного підприємства ТОВ «Телекарт-Прилад» у розбудову обороноздатності нашої держави, зазначивши, що техніка, яку виготовляє завод, а саме системи управління автоматизації та зв’язку для потреб ЗС України відповідають технічним завданням, які були визначені і відомство буде нарощувати замовлення, зважаючи на якість продукції, яку виготовляє завод.

 

 

При підготовці новини використані публікації і відео прес-служби МО України