На Донбасі піротехнічні рятувальні служби застосовують спецавтомобілі «Козак-5ПМЛ» виробництва НВО «Практика»

Суспільне телебачення оприлюднило відеосюжет про те, як на Донеччині представники пошукового загону «Плацдарм» знайшли останки червоноармійця, який загинув у 1943 році під час визволення Словянська від німецьких загарбників.

На місці знахідки також були виявлені мінометні міни, артилерійські снаряди та ручні гранати часів Другої Світової Війни.

Наприкінці сюжету видно, що для перевезення знайдених боєприпасів до місця безпечного підриву піротехніки скористалися спеціальним автомобілем «Козак-5ПМЛ» виробництва члена Ліги ПрАТ «НВО «Практика».

Зазначимо, що цей спеціальний броньований автомобіль для піро­тех­нічних команд, призначений для транспортування нерозірвавшихся боєприпасів та саморобних вибухових при­строїв.

Перша партія таких автомобілів була виготов­лена за замовленням Державної Служби з Над­зви­чай­них Ситуацій та призначалась для викори­стан­ня у зоні АТО.

Машина є спеціалізованою модифі­кацією легкого універсального бронеавтомобіля «Козак-5», і також базується на шасі Ford F550. Кон­струк­тивна відмінність полягає у більш довгій ко­лісній базі та спеціальній конструкції корпусу, розра­хованій на вибух мін/саморобних вибухових при­с­троїв, що перевозяться. Крім того, автомобіль об­ла­д­нано відсіком для спеціального інструменту піро­­технічної команди.

На Донбасі встановили особу військовослужбовця загиблого в 1943 році

У Слов’янському районі представники пошукового загону «Плацдарм» знайшли останки бійця. За номером іменної медалі встановили його особу. Також там виявили та знищили мінометні міни, артилерійські снаряди та ручні гранати часів Другої Світової Війни.

Опубликовано Суспільне Донбас Среда, 7 октября 2020 г.