На військових навчаннях вперше задіяли «Дзвін» від «Еверест Лімітед»

На Чернігівщині триває двоступеневе командно-штабне навчання із застосуванням комп’ютерних та автоматизованих систем управління із реальними діями підрозділів з бойовою стрільбою.

Про це повідомляє АрміяInform

– Ця система розробляється за держоборонзамовленням для забезпечення процесів як планування застосування військ, так і безпосередньо управління ними під час бойових завдань, – зазначає координатор проєкту «Дзвін» Тарас Поручник. – Вона забезпечує виконання основних функцій оперативного складу пунктів управління і дозволяє в рази скоротити всі процеси. Нині для доведення певної інформації потрібно кілька годин. Система може це зробити впродовж хвилини.

Крім того, «Дзвін» дозволяє значно підвищити достовірність доведеної інформації, її скритність, а також усуває багато проблем, пов’язаних із людським фактором. Наприклад, неточність координат. Система дозволяє працювати з текстовою і картографічною інформацією, проводити оперативно-тактичні розрахунки як окремим офіцерам, так і у складі групи. На одній електронній карті працюють всі одночасно, не відходячи зі своїх робочих місць, не шикуючись у чергу для нанесення обстановки.

Нагадаємо, що «Дзвін» створено учасником Ліги оборонних підприємств компанією «Еверест».Система призначена для розробки елементів рівня бригади та вище. Під час минулорічної виставки виставки “Зброя та безпека 2019” члени Ліги ТОВ «Еверест Лімітед» та ПрАТ «НВО «Практика», представили спільну розробку нової командно-штабної машини рівня бригада-батальйон, оснащену втоматизованою системою «Дзвін» та бортовою інформаційною системою Hermes, які забезпечують передачу інформації як на оперативно-стратегічний рівень, так і по вертикалі «вниз» – до батальйону, роти та навіть до окремої машини.

– На цих навчаннях ми вперше бачимо варіант адаптації автоматизованої системи управління військами на рівні бригади. Певні розробки також встановлені на БМП, що дозволяє знати окреме позиціонування кожної машини. Це дуже важливий крок у підвищенні ефективності українського війська, – розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.