Перший бойовий катер «Кентавр» спущений на воду

14 вересня 2018 року на території ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» (підприємство-член Ліги) відбулася урочиста церемонія спуску на воду першого броньованого десантно-штурмового катера (БДШК) проекту 58181 “Кентавр” для Військово-Морських сил Збройних сил України.
В ній взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, Міністр оборони України Степан Полторак, командувач Військово-Морських Сил ЗСУ Ігор Воронченко, народний депутат України Ірина Фріз, Голова Правління ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському»” Валерій Шандра.
Лігу на зазначеному заході представляли Голова Правління Олег Висоцький та Генеральний директор Олександр Ясинський.
Довідково: БДШК “Кентавр” розроблений підприємством “Дослідницько-проектний центр кораблебудування” (Миколаїв) і є подальшим розвитком лінійки броньованих катерів “Гюрза” і “Гюрза-М”, порівняно з якими має розширений функціонал для виконання спеціальних завдань.


За бажанням замовника – ВМС ЗСУ під час будівництва до конструкції корабля було внесено зміни. Водотоннажність катера 47 тонн, довжина – 24,3 м; максимальна швидкість – до 50 вузлів; дальність плавання – не менше ніж 500 миль; десантомісткість – до 32 людей.
БДШК “Кентавр” обладнаний двома бойовими модулями з великокаліберними кулеметами 12,7 мм, а також двома РСЗВ калібром 80 мм.
Катери цього проекту є виключно українською розробкою і дадуть змогу посилити бойовий потенціал Військово-Морських сил України.
Джерело: ua.interfax.com.ua