Приватний сектор ОПК потребує державної підтримки

10 вересня в офісі учасника Ліги ТОВ «Доля і Ко.ЛТД» відбувся круглий стіл за участю представників органів державної влади та керівництва Ліги оборонних підприємств України.
В роботі круглого столу взяли участь перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Валерій Іващенко, заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк, голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін, голова Правління Ліги Олег Висоцький, члени Правління Лариса Татарінцева і Ростислав Смук, представники членів Правління Віктор Рубан, Михайло Мандич, Дмитро Люлін, генеральний директор Ліги Олег Брюшковський та директор Ліги із зовнішніх зв’язків Юлія Висоцька.
Лейтмотивом робочої зустрічі стало обговорення окремих питань Державно-приватного партнерства в оборонній сфері, зокрема щодо створення механізму отримання державних коштів для підготовки та розвитку виробництва приватними оборонними підприємствами.
Під час обговорення зазначеного питання заступник директора ТОВ «Радіонікс» Михайло Мандич зазначив, що одним із найактуальніших питань, які стосуються державно-приватного партнерства, є необхідність державної підтримки підготовки виробництв приватних компаній до серійного випуску військової продукції.

Михайло Мандич закцентував, що така підготовка передбачає цілий комплекс заходів – від техногологічної підготовки, розробки програм якості та метрологічного забезпечення і забезпечення необхідними засобами технологічного оснащення, до підбору і навчання виробничого персоналу, освоєння серійного виробництва виготовлення установчої партії, проведення кваліфікаційні випробуваннь та прийняття установочної партії, затвердження конструкторської та технологічної документації.
З огляду на зазначене, він наголосив, що вирішення насамперед потребує питання забезпечення засобами технологічного оснащення, оскільки обігових коштів для їх закупівлі у приватних підприємств не вистачає.
У свою чергу, член Правління Ліги Лариса Татарінцева, звернула увагу учасників круглого столу на необхідність державної підтримки приватних оборонних підприємств, які отримали відповідні повноваження на експорт власної продукції та забезпечення рівних умов для ведення бізнесу для підприємств усіх форм власності.

Окрім цього, Лариса Татарінцева також підняла питання необхідності лобіювання державою свого експортного потенціалу за кордоном, в тому числі, представленого приватним сектором – як на дипломатичному рівні, так і щодо фінансової підтримки участі вітчизняних компаній в міжнародних спеціалізованих виставках, які проводяться за кордоном.
Звертаючись до присутніх представників державної влади Голова Правління Ліги Олег Висоцький зазначив, що Спілка з самого початку своєї діяльності лобіювала необхідність створення профільного міністерства з питань ОПК, і рішення про його утворення сприймає як дуже позитивний крок. При цьому, Голова Правління Ліги відмітив помітні позитивні зміни у ставленні Комітету ВР України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Міністерства оборони України, а тепер і новоствореного Мінстратегпрому по відношенню до приватного оборонного бізнесу.


– Лігу зараз чують, сприймають, до нашої думки дослухаються. Ми брали активну участь у створенні Закону «Про Оборонні закупівлі», маємо постійний контакт з профільними відомствами та Комітетом Верховної Ради, і сподіваюсь, що такі зустрічі, як сьогодні стануть звичними робочими платформами для спілкування, напрацювання дієвих пропозицій і загалом руху вперед.- зазначив Олег Висоцький.
За підсумком круглого столу за пропозицією Голови Правління Ліги було прийняте рішення створити робочу групу, сформовану з представників зацікавлених міністерств, відомств та Ліги, і сумісними зусиллями продовжити роботу над вирішенням питань, що стосуються партнерських відносин держави та приватного оборонного бізнесу.