Проекти учасників Ліги відібрано до фінальної частини «Sikorsky Challenge-2019»

12 квітня Голова Правління ГС «Ліга оборонних підприємств України» Олег Висоцький та виконавчий директор Дирекції Ліги Олег Брюшковський взяли участь в роботі організаційного комітету щорічного конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge-2019».

За словами Олега Брюшковського, наразі до оргкомітету форуму надійшло 130 проектів, з яких експертна комісія на конкурс у галузі безпеки та оборони відібрала 85 розробок. Серед відібраних – 34 від приватних підприємств, з них майже третина належать учасникам Ліги.

Як відомо, заключний етап конкурсу відбудеться упродовж 14 – 15 травня 2019 р. на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Зазначимо, що особливістю «Sikorsky Challenge-2019» стане те, що цього року в проектних перегонах буде вперше проведена оборонна панель як окремий відкритий конкурс оборонних технологій. В такому форматі організатори намагаються поєднати можливості наукових і конструкторських розробок у сфері безпеки й оборони з потребами військового та інших силових відомств, а також самих оборонних підприємств-виробників.

За інформацією, оприлюдненою членами організаційного комітету, під час завершальної частини конкурсу, тобто упродовж 14 – 15 травня поточного року, відбудеться презентація близько 20 найкращих безпекових та оборонних  технологій, які були представлені на розгляд журі і вийшли у фінал.

Варто також зазначити, що система відбору проектів була сформована таким чином, що всі інноваційні напрацювання розділені за власним профілем і кожен проект окремо розглядається спеціально сформованою експертною комісією у складі фахівців оборонної науки, розробників, промисловців, в тому числі, представників Ліги оборонних підприємств.

Організатори конкурсу зазначають, що вся напрацьована в ході його проведення технологічна база буде розвиватися і в майбутньому постійно доповнюватиметься під егідою створеної в Україні державної агенції перспективних досліджень (GARDA).

Щодо подальшої долі проектів-переможців «Sikorsky Challenge-2019», то безумовно, життя після конкурсних перегонів для них не скінчиться, оскільки втілення інноваційних розробок у реальність мають забезпечити зацікавлені інвестори.

Йдеться, зокрема про спільний інвестиційний фонд учасників, серед яких приватні підприємства Ліги, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, яка є учасником конкурсу технологій і може відібрати кілька кращих проектів для фінансування. Також, не залишаться без підтримки проекти, які зацікавлять ДК «Укроборонпром». І насамкінець, шанси на реалізацію отримають проекти, які зацікавлять іноземних інвесторів.