Модернізовані на «Телекарт-прилад» стартові командні пункти підуть в серію. Але не поточного року

За повідомленням АрміяInform авіатори однієї з бригад транспортної авіації ЗСУ успішно випробували модернізований стартовий командний пункт (СКП). У процесі підконтрольної експлуатації його завантажували на повну: тестували за різних умов і на різних режимах, після чого було ухвалено остаточне рішення про серійне виробництво СКП.

Інформагенство повідомляє, що серія потрапить у війська вже цього року.

Ми уточнили на підприємстві інформацію про плани серійного виробництва модернізованих СКП,  оприлюднену військовими кореспондентами.

За словами Олексія Савицького, директора департаменту супроводу системних проектів ТОВ «Телекарт-прилад», наданий для проходження дослідної експлуатації СКП був створений на 100 відсотків за технічним завданням замовника. Однак в ході випробувань користувачі висловили певні побажання, тож нині на заводі власним коштом «допилюють» комплекс у відповідності до остаточних побажань замовника. Ближчим часом цю роботу буде завершено і спільно з представниками замовника акт усунення зауважень буде підписано.

Водночас, Олексій Савицький повідомив, що серійне виробництво СКП розпочнеться не раніше початку наступного року, оскільки до того необхідно буде пройти певні процедури, пов’язані з кодифікацією та підтвердженням відповідних натовських стандартів цієї одиниці продукції.

Нагадаємо, що раніше дослідний зразок СКП, модернізованого на ТОВ «Телекард-прилад», яке є учасником Ліги оборонних підприємств України було передано до однієї з частин Повітряних Сил ЗСУ для випробувань в ході підконтрольної експлуатації.

За словами представника штабу Командування ПС ЗСУ полковника Петра Кадура, на які посилається інформагенство, за час випробувань жодних серйозних зауважень до СКП не було, лише деякі побажання щодо ергономіки та розташування засобів зв’язку на робочих місцях

— Приємно, коли один з контрактників частини сказав: «Якщо нам дадуть таку техніку, то точно продовжу контракт». У людей загоряються очі, коли вони працюють із чимось новим. Ми завжди насамперед ураховуємо думку фахівців, які безпосередньо працюватимуть з обладнанням. Особливо це стосується молоді, яка завжди знає, як спростити, при цьому не втративши якість кінцевого результату.- цитує представника штабу Командування ПС ЗСУ АрміяInform.

Переваг у модернізованого СКП на думку військових, чимало. Комплекс, який забезпечує управління польотами повітряних суден, вирізняється точністю отриманих розрахунків, новітньою елементною базою та принципом формування радіосигналів, а також зручністю.

— Це і сучасні засоби забезпечення, і система безперебійного живлення, що дозволяє півтори години працювати автономно, і можливість за секунду зв’язатись з будь-яким аеродромом, — пояснює Петро Кадура. — До того ж фахівці працюватимуть у зручних кріслах, з кондиціонером, що теж важливо.

Отже, Повітряні Сили таки отримають нові СКП, але дещо пізніше у наступному році.

13.07.2020