Відкрите звернення громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» до Прем’єр-міністра України ШМИГАЛЯ Д.А.

 Шановний Денисе Анатолійовичу!

 Від імені громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» (далі – Ліга), яка об’єднує близько 70 приватних оборонних підприємств, засвідчуємо Вам свою повагу та інформуємо про наступне.

На сьогоднішній день приватні оборонні підприємства виконують дві третини державного оборонного замовлення і забезпечують Збройні Сили України та інші військові формування держави сучасними зразками  озброєння, воєнної і спеціальної техніки. Левова частка з них входять до складу Ліги.

Наразі виробничий потенціал приватних оборонних підприємств дозволяє їм забезпечувати не тільки внутрішні потреби, а й реалізовувати свою продукцію на зовнішніх ринках, що сприятиме розвитку та ефективності діяльності підприємств, покращить імідж України на міжнародній арені та принесе валютні надходження в її економіку.

В цьому контексті нам приємно зазначити, що останнім часом державою здійснюються заходи, спрямовані на розвиток військово-технічного співробітництва оборонних підприємств України (в тому числі і приватних) з іноземними партнерами. Свідченням цього є надання Урядом повноважень на право здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва та імпорту товарів військового призначення для потреб власного виробництва приватним оборонним компаніям.

Також ми вітаємо та підтримуємо заходи, спрямовані на лібералізацію та демонополізацію зовнішньоекономічної політики держави і, зокрема, рішення, прийняте Урядом України на початку квітня цього року щодо  спрощення механізму виходу приватних українських виробників продукції військового призначення на міжнародний ринок, яке скасовує зобов’язання суб’єктів господарювання, яким надані повноваження на експорт товарів військового призначення, здійснювати маркетинг ринку збуту і встановлювати зовнішні ціни на товари військового призначення за погодженням з ДК «Укроборонпром».

Разом з тим, на превеликий жаль, зазначене урядове рішення, яке, на нашу думку, є першим вагомим кроком в напрямку позитивних, вкрай необхідних зрушень, на сьогоднішній день до кінця не реалізовано. Про це свідчить те, що на державних офіційних інтернет-ресурсах розміщені чинні постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. № 838 та від 12 липня 1999 р. № 1228, в яких відсутні зміни, що були прийняті на засіданні Уряду 8 квітня поточного року.

Приватні виробники оборонної продукції щиро сподіваються, що найближчим часом зміни до зазначених урядових постанов будуть юридично оформлені та наберуть чинності.

Впевнені, що створення рівних умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємствами всіх форм власності унеможливить безпідставне втручання у їхню господарську діяльність та підвищить конкурентоспроможність вітчизняної продукції військового призначення на міжнародному ринку озброєння і військової техніки.

 З повагою

Генеральний директор О.В. Брюшковський

Оригінал:  Відкрите звернення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.05.2020