Вітаємо учасників Ліги – переможців «Sikorsky Challenge-2019»

Упродовж 14-15 травня у Києві відбувся завершальний етап першого вітчизняного конкурсу оборонних технологій, організованого за ініціативою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» в межах щорічного конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge-2019».

Як уже повідомлялося, у підготовці та проведенні заходу брали участь ГС «Ліга оборонних підприємств України», державний концерн «Укроборонпром», Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Міністерство оборони України та Держспецзв’язок України.

За задумом організаторів, у форматі окремої оборонної платформи конкурс мав  поєднати можливості наукових і конструкторських розробок у сфері безпеки й оборони з потребами військового та інших силових відомств, а також самих оборонних підприємств-виробників.

Вітаючи учасників фінальної частини конкурсу, Голова Правління Ліги оборонних підприємств України Олег Висоцький зазначив, що на його думку, організатори і члени експертного журі досягли цілей, які були поставлені ініціаторами перегонів технологічних ідей.

  • Ліга оборонних підприємств України щиро вітає і підтримує започаткування вітчизняного конкурсу оборонних технологій, оскільки така платформа насправді дає змогу об’єднувати зусилля нашої науки, промисловості, інвесторів та кінцевих замовників в цілком логічну конструкцію, здатну надавати потужний поштовх для розвитку і втілення в життя найкращих та найновіших розробок і технологій в оборонній галузі. – зазначив Голова правління Ліги.

Олег Висоцький також наголосив, що участь у конкурсі приватних підприємств – учасників об’єднання, яке є невід’ємною частиною українського ОПК, вихід їхніх розробок у його фінальну частину є чудовим свідченням того потенціалу наукових і винахідницьких спроможностей, який мають приватні підприємства оборонного сектору нашої економіки.

Нагадаємо, що загалом на конкурс було подано 132 проекти, з яких до фінальної частини дійшли 43. У свою чергу, горнило фінішу пройшли 25 проектів, з командами яких зацікавлені сторони(замовники) підписали відповідні меморандуми.

Приємно зазначити, що в числі переможців – проекти, представлені підприємствами, учасниками Ліги: програмний комплекс захищених мобільних переговорів «SecurePhone» (ТОВ “ДОЛЯ І КО. ЛТД”) – розробкою зацікавився ДК «Укроборонпром», та розробка ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» – полімерна кулеметна стрічка, яка привернула увагу ВАТ «Мерідіан» та ДК «Укроборонпром».

Вітаємо колег з перемогою, друзі, ви насправді потужні!