Віце-премєр-міністр України Олег Уруський зустрівся з керівництвом Ліги

5 січня 2021 року Віце-премєр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський відвідав ПрАТ «НВО «Практика», де провів робочу зустріч з керівництвом ГС «Ліга оборонних підприємств України». У заході взяли участь члени Правління Спілки Олег Висоцький, Лариса Татарінцева, Ростислав Смук, Сергій Згурець, представники членів Правління Анатолій Рубан та Дмитро Люлін, Генеральний директор Ліги Олег Брюшковський та директор із зовнішніх зв’язків Юлія Висоцька.

В ході презентації Ліги високого гостя було ознайомлено з діяльністю громадської спілки, її членами та продукцією, яку виробляють приватні компанії – учасники Ліги.

В розмові з керівництвом Ліги Віце-премєр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України наголосив, що підприємства Ліги, в тому числі й у співпраці з деякими державними виробниками, дійсно роблять значний внесок у посилення можливостей Збройних Сил та інших силових структур України. Багато зразків виробництва учасників Спілки вже прийняті на озброєння та інтенсивно використовуються за призначенням.

Під час спілкування з очільником оборонної галузі вітчизняної промисловості також йшлося про особливості виробничої діяльності підприємств приватного сектору ОПК, розвиток військово-технічного співробітництва та державно-приватного партнерства, а також спільні шляхи вирішення поточних завдань.

Враження Віце-премєра від зустрічі, посилаючись на його допис у ФБ, цитує на Урядовому порталі Служба Віце-премєр-міністра України: «Загалом приватних виробників, як і державних, поєднують спільні проблеми, врегулювання яких важливе для подальшого ефективного функціонування оборонно-промислового комплексу України».

Віце-премєр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України, розповів керівникам громадської спілки про напрацювання, які команді нещодавноствореного відомства вдалося реалізувати за декілька місяців роботи Мінстратегпрому, про ситуацію навколо низки нормативно-правових актів.
Зокрема, йшлося про імплементацію Закону України “Про оборонні закупівлі”. Олег Уруський запевнив присутніх, що це питання перебуває на особливому контролі Уряду. Наразі планується, що вже в січні вдасться ухвалити всі необхідні документи, аби він запрацював. Також він повідомив, що завершено опрацювання “Стратегії розвитку ОПК”. За його словами, важливо, щоб цей документ, який має бути оприлюднений найближчим часом, був гармонізований зі “Стратегією розвитку озброєння та військової техніки”. Стосовно Закону України “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності” Віце-премєр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України зазначив, що він перебуває під куполом Верховної Ради тож, варто сподіватися, буде ухвалений також незабаром.
Окремо Олег Уруський зазначив, що в 2021 році планується створення Агенції оборонних технологій, прообразом для створення якої є американська DARPA. Вона сприятиме створенню перспективних зразків ОВТ.

В ході конструктивного спілкування очільника оборонно-промислового сектору держави з представниками Ліги вдалося дійти згоди щодо поєднаня зусилль у вдосконаленні чинного законодавства та створенні належних умов і єдиних правил гри як для державних, так і для приватних компаній із метою провадження ефективної виробничої й торговельної діяльності. Крім того, за пропозицією Віце-премєра, було прийнято рішення провести спільну нараду з залученням виробників та замовників для проведення предметної дискусії щодо вирішення наявних проблемних моментів.

Зазначимо також, що в ході візиту на ПрАТ «НВО «Практика» Олег Уруський ознайомився з виробничими потужностями та оборонною продукцією, яку виробляє підприємство. Генеральний директор компанії Олег Висоцький розповів високому гостю про особливості створення новітніх вітчизняних зразків бронетехніки, які виробляє підприємство і нині постачаються до Збройних Сил та інших силових відомств України