Законопроект про зміни у діяльності ОПК вже у Верховній Раді України

Розроблений законопроект містить чотири пункти, які мають на меті позитивні якісні зміни у функціонування ОПК України. Ці зміни спрямовані на посилення стратегічного партнерства в галузі, відкритість і прозорість роботи оборонної сфери держави.

Про це йдеться у повідомленні Цензор.НЕТ. з посиланням на виступи під час Погоджувальної ради ВР.

Напрацьованим документом насамперед передбачається, що формування державного оборонного замовлення буде повністю змінене. В його основу буде вкладено директиву ЄС про механізм закупівлі зброї.

Друга позиція стосується докорінних змін в законі про державну таємницю – близько 70% державного оборонного замовлення пропонується позбавити статусу державної таємниці.

Третім пунктом прописано скасування закону про особливості управління підприємствами ОПК, оскільки, на думку авторів нового законопроекту, згаданий закон був ухвалений в 2011 році лише з метою координації корупційних потоків. Натомість, уряду згідно з раніше ухваленим законом про нацбезпеку, пропонується створити орган центральної виконавчої влади для контролю та координації, через створення профільних вертикально координованих холдингів.

І наостанок, в повідомлені, зазначається, що законотворці пропонують поширити на ОПК закон про державно-приватне партнерство. Це, на їхню думку, дасть можливість залучити не лише фінансові інвестиції, а й іноземних партнерів для створення спільних підприємств.

Нагадаємо, що 17 квітня Голова та члени правління Ліги оборонних підприємств України взяли участь у роботі круглого столу «Законодавче забезпечення реформування оборонно-промислового комплексу України та підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення», який відбувся під головуванням Секретаря РНБО України О.Турчинова, за участю керівництва профільного парламентського комітету, представників уряду, силових відомств та ОПК.

 

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3123687