Президент України відвідав виставку сучасної військової техніки

22 серпня на головній вулиці столиці відкрилась виставка військової техніки «Міць нескорених», яка триватиме до 27 серпня. Експозиція знайомить кияни та гостей міста з 67 одиницями різноманітної військової техніки: бойовими броньованими машинами, вантажними і санітарними автомобілями, самохідно-артилерійськими установками, танками різних модифікацій тощо.
Підприємтва «Ліги оборонних підприємств України» представлені на виставці продукцією НВО «Практика» (автомобілі «Козак-2», «Козак-2.М», Броньовані МАЗ та Land Rover Defender) та ХК «Укрспецтехніка» (комплекси «Анклав» та «Джеб»).


Оглянувши зразки сучасного озброєння, Президент України Петро Порошенко заявив, що це є «звітом влади, Збройних Сил, оборонно-промислового комплексу перед народом за те, що вдалося зробити, і є демонстрацією того, що українська армія має чим захистити українську землю».
Петро Порошенко зазначив, що на початку російської агресії українській армії довелося ремонтувати те, що вже було у вжитку, пошкоджене чи наслідок безгосподарності доведено до небойового стану, випускалися з конвеєрів фізично хоча й нові, але технічно застарілі види, прийняті на озброєння ще за радянських часів. Президент зауважив, що це робилося для того, щоб швидко задовольнити першочергові потреби. «Тепер ми розпочинаємо програму збройно-технічного осучаснення армії. Маємо виводити наші озброєння на рівень 21-го століття», – зазначив Глава Держави.

Разом із Президентом України П.О. Порошенком виставку відвідали Міністр оборони України – С.Т. Полторак, та Голова РНБО України – О.В. Турчинов
У фахових коментарях для преси член правління «Ліги», директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин БАДРАК зазначив:
– Виставка демонструє суттєве збільшення розробок і свідчить, що український оборонний комплекс (як державний сегмент так і приватний) має тенденцію до розвитку. Тобто ніхто не стоїть на місті і війна надає постійні поштовхи для модернізації і створення нового озброєння. Що стосується новинок, то дуже приємно, що збільшилась увага держави до приватного сектору. Ми бачимо і нову бронетехніку, яка прийнята на озброєння нещодавно, а саме «Козак-2» або таку техніку, як новітні системи електронної боротьби – комплекс «Анклав», мобільний комплекс наземної розвідки «Джеб», вдосконалені версії безпілотних авіаційних комплексів. Все це виробництво приватного сектору. Дуже важливо, що ми почали бачити бойові системи. Тобто не тоді, коли демонструється одна якась машина, а коли показують результат ініціативи знизу за рахунок внутрішньої кооперації. Наприклад, коли на платформі бойових машин ставляться інші системи і розробки.
Якщо підвести підсумок, то на тактичному рівні у нас вже є досить багато техніки, якою можна переозброювати армію. Пропозиція у нас перевищує попит в декілька разів, а точніше підприємства можуть виробляти техніки в кілька разів більше ніж їм зараз замовляють. І питання ресурсів тут дійсно є проблематичним. Але якщо брати стратегічний рівень, то тут поки що зроблено замало. На жаль, поки що ми не можемо сподіватися на те, що Україна найближчим часом отримає могутні системи, які могли б вирішувати завдання стримування зовнішньої агресії в цілому.

За матеріалами сайта

https://day.kyiv.ua

23.08.2017