Виклики та реалії «оборонки»: Ліга і ДІФКУ провели круглий стіл

29 травня 2019 року в Торгово промисловій палаті України  ГС «Ліга оборонних підприємств України», спільно з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою, за підтримки ДК «Укроборонпром» та громадської організації «Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння» провели круглий стіл на тему: «Актуальний стан розвитку технологій оборонного та подвійного призначення. Виклики та реалії».

В роботі круглого столу взяли участь заступник  Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко, голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Мінекономрозвитку  Володимир Ставнюк, радник першого заступника генерального директора ДК «Укроборонпром» Анатолій Поліщук, Голова Наглядової ради Ліги оборонних підприємств Юрій Єхануров, члени Правління Ліги – директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець та директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, Генеральний директор  Ліги Олександр Ясинський, Президент Української агенції з перспективних науково-технічних розробок, UA.RPA Ігор Кабаненко, радник президента – генерального конструктора АТ «Мотор Січ» Іван Божков та Генеральний директор ПрАТ «Рамзай» Юрій Польовий.

В ході дискусії обговорювалися питання формування порядку денного та підготовки рішень для нової влади України в галузі розвитку технологій оборонного та подвійного призначення.

Заступник  Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко та Голова Наглядової ради Ліги оборонних підприємств Юрій Єхануров у своїх виступах основну увагу зосередили на питаннях ролі держави у розбудові системи розвитку українських оборонних технологій, наголосивши на необхідності створення в Україні чіткої владної вертикалі, яка б опікувалася проблемами галузі. Було зазначено, що існуюча управлінська система не відповідає викликам сьогодення і в багатьох випадках змушує оборонні підприємства усіх форм власності вирішувати проблеми, що виникають, самотужки.

Обговорюючи виступи спікерів, учасники дискусії окреслили цілу низку проблемних питань, вирішення яких без втручання з боку держави, не можливе.

Йшлося, зокрема, про відсутність доступної інформаційної бази щодо програм переозброєння армії та технологічного переобладнання оборонної галузі, безсистемність у визначенні пріоритетів науково-технічного та інноваційно-технологічного розвитку, і як наслідок – неузгодженість цих питань з напрямами військово-технічної та оборонно-промислової політики. Окремо було наголошено на необхідності застосування по відношенню до підприємств – виконавців державного оборонного замовлення такого режиму кредитування, який би максимально враховував особливості вітчизняного бюджетного планування та реалії ведення бізнесу в царині реалізації ДОЗ.

Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Мінекономрозвитку  Володимир Ставнюк поінформував присутніх про новітні підходи державної політики стосовно фінансової підтримки інноваційних рішень в галузі оборонних технологій та умови, на яких ДІФКУ готова співпрацювати з підприємствами оборонного сектору економіки.

Також про державно-приватне партнерство та можливості технологічного зростання України в секторі безпеки і оборони йшлося у виступах генерального директора Ліги Олександра Ясинського, Сергія Згурця, Валентина Бадрака, Ігора Кабаненка та інших учасників круглого столу.

За підсумками заходу було прийнято рішення про ознайомлення широкої громадськості та влади з тими питаннями, що були обговорені, намічено подальші кроки стосовно захисту інтересів підприємств вітчизняного ОПК.

фото: ДІФКУ

 

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

29.05.2019