В Киеве проходит выставка современного вооружения

http://qha.com.ua/ru/obschestvo/v-kieve-prohodit-vistavka-sovremennogo-voennogo-voorujeniya/171404/

Кроме современных видов бронетехники, среди которых — колесная бронетехника для боевых систем, на выставке представлены и новейшие технологии, в том числе — системы борьбы с беспилотными аппаратами и системы радиационной разведки.

На базе Национального технического университета Украины «Киевский политехнический институт имени Игоря Сикорского» состоялась презентация новых оборонных технологий и разработок двойного назначения, а также выставка современного вооружения. Среди организаторов выставки — Общественный союз «Лига оборонных предприятий Украины», НТУУ «КПИ» и Департамент военной политики, стратегического планирования и международного сотрудничества Минобороны Украины.

Чтобы познакомиться с новой украинской военной техникой, выставку посетили представители более чем 30 стран мира.

Кроме современных видов бронетехники, среди которых — колесная бронетехника для боевых систем, на выставке представлены и новейшие технологии, в том числе — системы борьбы с беспилотными аппаратами и системы радиационной разведки.

Отечественная компания Wider представила мультивизор с одноименным названием. Wider — мобильный, помещается в небольшом транспортировочном кейсе, может быстро разворачиваться, сворачиваться и перемещаться. По сути — это мобильная видеостена на базе современных лазерных технологий.

 

Разработчик отмечает, что украинское устройство имеет немало преимуществ перед иностранными аналогами. Скорость сбора мобильного мультивизора — 45 минут, стоимость — 15 тысяч долларов.

— Это устройство может использоваться в аналитических центрах, в оперативных штабах, может быстро разворачиваться и сворачиваться в небольших помещениях. Длина Wider — чуть больше трех метров. Это предсерийный образец, на базе которого мы готовы получать предварительные заказы и выполнять поставки, — рассказывает Антон Галяшинский, автор компании Wider.

Комплекс радиопомех «Анклав» борется с беспилотными летательными аппаратами и высокоточным оружием, создавая над объектом купол радиоволн радиусом до 30 километров.

— Это позволяет обезопасить свои войска от проведения разведки и ведения артиллерийской корректировки огня. Если использовать этот комплекс, то вражеское высокоточное оружие превращается в обычные болванки, которые не смогут выполнять задачи, — объясняет зампредседателя правления холдинговой компании «Укрспецтехника» Михаил Прохоренко.

По его словам, комплекс неоднократно тестировали в зоне АТО. Сейчас он удачно используется украинской армией и является эффективным средством борьбы с беспилотными аппаратами.

Среди преимуществ украинского «Анклава» — возможность использовать его в автономном режиме в течение нескольких часов.

Однако главная цель выставки — гораздо глубже, чем просто презентация обороноспособности украинской армии. По словам руководителя Центра исследований армии, конверсии и разоружения Валентина Бадрака, государство должно изменить правила игры в сфере военно-технического сотрудничества, которые не менялись с 1994 года, со времен подписания Будапештского меморандума.

— Мы сегодня столкнулись с ситуацией, когда война перечеркнула все эти договоренности. Украина осталась один на один с врагом, и у нас возник бурный всплеск развития новых технологий, новых возможностей. Если раньше мы имели около 30 оборонных предприятий, то сегодня — более 150. Это очень большой потенциал. Мы сегодня хотим привлечь внимание к частному оборонному сектору и заявить о том, что правила игры нужно менять, — отметил военный эксперт.

Валентин Бадрак считает, что можно повысить потенциал оборонной сферы Украины путем либерализации частного оборонного рынка, который позволит частным компаниям свободно выходить на внешние рынки. На сегодня вся украинская оборонная продукция идет на экспорт исключительно через государственные «Укроборонпром» и «Укрспецэкспорт». Более того — с государством согласуется стоимость товаров, поэтому украинская продукция неконкурентоспособна на международном рынке.

— Сегодня есть возможности не только продавать технику, но и выходить на военно-технические проекты с западными партнерами. Как недавно сообщал «Укроборонпром», сегодня на внешних рынках в этой сфере получены доходы в объеме 725 млн долларов. Мы посчитали потенциал государства, включая частный оборонный сектор, которому дадут свободные возможности, — прибыль в оборонной сфере автоматически возрастает до 3 млрд долларов, — отметил Бадрак.

Сегодняшняя ситуация уже имеет некоторые негативные последствия, которые заключаются в оттоке новейших технологий из страны. Некоторые украинские предприятия строят производственные мощности в других странах и торгуют продукцией, которая могла бы идти на экспорт из Украины. В данном случае наше государство теряет и технологии, и деньги.

В настоящее время ожидаются переговоры по данному вопросу и принятие соответствующего законопроекта о военно-техническом сотрудничестве, который разрабатывался в течение последних десяти лет.

 

Керівник ЦДАКР виступив за ліквідацію монополії держави на експорт зброї

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) підтримує ліквідацію монополії держави на експорт зброї та перехід України від заборонної до повідомної системи експорту озброєнь. Про це повідомив директор ЦДАКР Валентин Бадрак під час презентації нових оборонних технологій, розробок подвійного призначення та виставки сучасних озброєнь 1 березня Громадською спілкою «Ліга оборонних підприємств України» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». За його словами, настав час для створення рівних умов для вільної роботи на зовнішніх ринках озброєнь, як для державних спецекспортерів, так і для приватних оборонних компаній.

Керівник ЦДАКР наголосив, що це дозволить Україні суттєво підвищити обсяги експорту озброєнь і військової техніки, оскільки нині, за підрахунками ЦДАКР, Україна втрачає понад $ 2 млрд. щорічно в зв’язку з держмонополією в системі ВТС. Він додав, що ЦДАКР виступив співзасновником «Ліги оборонних підприємств України» та має підтримати реалізацію потенціалу експорту продукції українського ОПК з урахуванням можливостей приватних оборонних підприємств, який оцінюється нині більш, ніж в $ 3 млрд на рік.

При цьому В.Бадрак акцентував, що сформована в інших історичних умовах держмонополія в системі ВТС України в сьогоднішніх умовах “стимулює” відтік з країни капіталу і оборонних технологій, а також стримує розвиток озброєнь і процес повноцінного переозброєння армії. «Є приклади, коли серйозні підприємства виносять виробництва в іноземні держави: вони не можуть тут торгувати. Таким чином, ми втрачаємо і гроші, і інтелектуальну власність», – зауважив експерт. Він додав, що діяльність «Ліги оборонних підприємств України» доводить здатність приватного сегменту національного ОПК динамічно розвиватися.

Створене в кінці 2016 року неурядова об’єднання “Ліга оборонних підприємств” об’єднує кілька десятків приватних оборонних компаній України. Головним напрямком роботи Ліги визначено участь її членів у ефективному і якісному переозброєння ЗСУ.

Задля зміцнення взаємодії

Спілка «Ліга оборонних підприємств України», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Департамент воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міноборони України провели цікаву спільну зустріч науковців, розробників та виробників військової техніки та озброєння. До участі у заході також були запрошені військові аташе низки країн. «Ліга оборонних підприємств України» об’єднує декілька десятків приватних оборонних підприємств, які працюють в інтересах посилення оборонного потенціалу України. Ліга має широку мережу партнерських зв’язків із вітчизняними та іноземними профільними академічними, дослідницькими, виробничими та торговельними структурами.

 

https://defence-ua.com/index.php/home-page/2483-liha-oboronnykh-pidpryyemstv-ukrayiny-provodyt-prezentatsiyu-novykh-vitchyznyanykh-oboronnykh-tekhnolohiy

УКРАЇНА-ВТС-РЕФОРМА

Україна втрачає більше $ 2 млрд щорічно в зв’язку з держмонополією в системі ВТС – “Ліга оборонних підприємств”

Київ. 1 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – неурядова об’єднання “Ліга оборонних підприємств України” висловлюється за якнайшвидшу лібералізацію діючої системи ВТС та експорту озброєнь: в зв’язку монополією держави в системі експорту озброєнь, за оцінками об’єднання, Україна втрачає більше $ 2 млрд щорічно.

Дані оцінки неурядового об’єднання озвучив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” виконавчий директор “Ліги оборонних підприємств України” Валентин Бадрак в ході минулої в середу в Києві презентації продукції приватного сегмента українського ОПК військовим аташе зарубіжних країн.

“Перехід України від заборонної до повідомної, – згідно загальносвітовій практиці, – системі експорту озброєнь, і створення рівних умов для вільної роботи на зовнішніх ринках озброєнь, як для госспецекспортеров, так і для приватних оборонних компаній, дозволить Україні кратно підвищити обсяги експорту озброєнь і військової техніки. За нашими оцінками, потенціал експорту продукції українського ОПК з урахуванням можливостей приватних оборонних підприємств, оцінюється сьогодні більш ніж в $ 3 млрд на рік: це означає, що в зв’язку з держмонополією в цій системі, Україна втрачає більше $ 2 млрд щорічно “, – зазначив співрозмовник агентства.

Як уточнив виконавчий директор Ліги, що нараховує сьогодні понад 150 підприємств приватний сектор українського ОПК, має потужний експортний потенціал, в тому числі, в таких сегментах, як бронетехніка, високоточна зброя і засоби боротьби з такою зброєю, БПЛА, засоби боротьби з БПЛА.

Одним з деструктивних інструментів держмонополії в системі ВТС В.Бадрак назвав ціноутворення. “Сьогодні ми маємо багато випадків, коли при просуванні на зовнішній ринок, в першу чергу, нової оборонної продукції, спецекспортер” втручається “в цінову політику:” на виході “ми отримуємо неконкурентноспроможну, в силу завищених цін, продукцію”, – зауважив він.

При цьому В.Бадрак акцентував, що сформована в інших історичних умовах держмонополія в системі ВТС України в сьогоднішніх умовах “стимулює” відтік з країни капіталу і оборонних технологій, а також стримує розвиток озброєнь і процес повноцінного переозброєння армії.

“Є приклади, коли серйозні підприємства виносять виробництва в іноземні держави: вони не можуть тут торгувати. Таким чином, ми втрачаємо і гроші, і інтелектуальну власність”, – зауважив він.

Нагадавши, що сьогоднішня система ВТС та експорту озброєнь України формувалися відразу ж після Будапештського саміту 1994 року, співрозмовник агентства підкреслив: “Сьогодні назріла необхідність змінювати цю систему. Цього вимагають і геополітичні зміни, і зміна обстановки навколо держави, і реальна військова загроза Україні. А головне – здатність самих українських оборонних підприємств розвиватися і рухатися далі “.

Відповідають сучасним реаліям нові “правила гри” в системі ВТС та експорту озброєнь України повинні бути закріплені в профільній нормативній базі: в першу чергу, в які готуються законах про ВТС, про виробництво озброєнь і військової техніки, акцентував Б.Бадрак.

Створене в кінці 2016 року неурядова об’єднання “Ліга оборонних підприємств” об’єднує кілька десятків приватних оборонних компаній України. Головним напрямком роботи Ліги визначено участь її членів у ефективному і якісному переозброєння ЗСУ.

За даними українського військового відомства, в 2016 році в структурі виконавців державного оборонного замовлення (ДОЗ) більше 50% склали приватні оборонні компанії.

 

13.03.2017