
Учасник Ліги оборонних підприємств України ПрАТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка», оприлюднила нові відео тестування систем власної розробки.
Про це повідомляє Defense Express.
У повідомлені зазначається, що на одному з військових полігонів ЗСУ, в умовах, наближених до бойових, пройшли випробування радіолокаційної станції розвідки наземних цілей ближньої зони «БАРСУК-А» та станції розвідки наземних та надводних цілей міліметрового діапазону «Лис-2М».
https://www.facebook.com/prohor.mih/videos/1473653919451306/
Подібні системи забезпечують автоматичне виявлення людей, наземних і надводних транспортних засобів в будь-яких погодних умовах, при відсутності оптичної видимості (що можна побачити на оприлюдненому відео).
Виявлення та ідентифікація цілей відбуваються в автоматичному режимі, при цьому на моніторі портативного комп’ютера висвічуються позначки від цілей, дані про які автоматично заносяться у формуляр із зазначенням номера, дальності, азимута, швидкості й ознаки цілі з прив’язкою до карти місцевості.
https://www.facebook.com/100009353868136/videos/2590832114571892/
Також відзначається, що можливості малогабаритних українських РЛС виробництва «ХК «Укрспецтехніка» вивчалися військовими представниками Збройних Сил України в умовах наближених до бойових.

Defense Express повідомляє, що окрім цього, в компанії тривають роботи з новим багатофункціональним мобільним комплексом боротьби з безпілотними літальними апаратами «Полонез».
Ця нова вітчизняна система здатна вирішувати комплексні завдання з виявлення безпілотників та їх ідентифікації, постановку перешкод каналів управління, телеметрії та навігації. Також «Полонез» може передавати інформацію про виявлені БПЛА, через командний центр, іншим службам, зокрема для використання проти цілі відповідних засобів вогневого ураження.

Невеликі розміри системи у поєднанні з широким колом вирішуємих завдань вважаються основною “родзинкою” та перевагою цього комплексу над іншими подібними виробами.
Зазначається, що даний вітчизняний комплекс моніторингу та протидії БПЛА «Полонез» також використовує новітню технологію Aeroscope (розробка DJI) представником якої в Україні є компанія DroneUA.