Учасники Ліги можуть взяти участь в амбітному проекті створення вітчизняного ЗРК

Український зенітний ракетний комплекс середньої та високої дальності має бути створений до 2030-2035 років. Таке завдання для вітчизняного оборонно-промислового комплексу передбачено візією Повітряних сил ЗСУ – про це йдеться у матеріалі, розміщеному в Defense Express.

Йдеться про ЗРК, який має бачити цілі на відстані, мінімум, від 400 км та знищувати їх на відстані понад 100-150 км на висотах від лічених метрів до землі до 25-30 км. Забезпечити виявлення, наведення та захоплення головкою самонаведення малопомітних та складних об’єктів, таких як винищувачі п’ятого покоління та крилаті ракети.

Автори публікації наголошують, що вкрай важливою для сучасного ЗРК є здатність супроводжувати сотні та майже одночасно обстрілювати з десяток повітряних цілей навіть в умовах активної радіоелектронної боротьби. А також інтеграція до автоматизованої системи управління, максимальна мобільність комплексу та мінімальний час для розгортання. При цьому вказується, що такі вимоги дійсні лише для надання відсічі противнику, який знаходиться на рівні сучасних технологій 2020 року. Тож, враховуючи те, що комплекс має з’явитися до 2035 року, їх цілком можливо розширити до вимог знищення цілей зі швидкостями понад 2500 км/год, здатності ефективно протидіяти засобам нападу, що використовують тактику «рою», діяти в умовах нових типів завад та перешкод – від РЕБ до електромагнітної зброї.

В розробці такої зброї окремим завданням є питання створення головки самонаведення ракети. І таке завдання, на думку  Defense Express, може взяти на себе київський «Радіонікс».

Нагадаємо, що ця приватна компанія – учасник Ліги має досвід створення власних ГСН, зокрема й до ракети «Нептун».

Окремі завдання в реалізації проекту, зазначається в матеріалі, серед інших підприємств, може взяти на себе інший учасник Ліги – ТОВ «Оборонні технології», які мають значний досвід ремонту та модернізації наявного в ЗСУ озброєння протиповітряної оборони, зокрема радіолокаційних станцій та фактично всіх типів ЗРК, якими оснащені частини та підрозділи вартових українського неба.

Тож ближчим часом варто очікувати на звістку про участь підприємств Ліги в амбітному проекті, реалізація якого забезпечить Україні місце серед країн зенітного ракетного клубу. Нині до складу цієї елітної шістки входять США, Євросоюз, Китай, Росія, Ізраїль та Японія, які мають потужну наукову базу та промисловість, а також величезні кошти на реалізацію оборонних програм.

22.05.2020