
В Національному університеті оборони України в онлайн режимі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція: «Проблеми якості оборонної продукції: організаційні, технічні та фінансово-економічні аспекти».
В роботі заходу взяли участь представники профільних відомств, вищих військових та цивільних закладів освіти, наукових установ, розробники та виробники оборонної продукції, представники галузевої громадськості.
Від Ліги оборонних підприємств в онлайн обговоренні піднятих питань взяв участь член наглядової ради Органу з оцінки відповідності ЦСМВ Сергій Пшеничний, фахівець у сфері стандартизації і сертифікації оборонної продукції та впровадженні систем менеджменту якості на виробництві в рамках системи державного гарантування якості.
Учасниками конференції було розглянуто та обговорено проблеми, пов’язані з якістю оборонної продукції, проведено обмін науковими і практичними здобутками, різнобічно розглянуто міжнародний досвід у сфері управління якістю оборонної продукції з його проекцією щодо нагальних потреб сучасності, впровадження та застосування його на вітчизняних підприємствах, окреслено можливі шляхи підвищення ефективності управління якістю оборонної продукції.
Учасники докладно ознайомилися з політикою Міністерства оборони України у сфері забезпечення якості оборонної продукції, питаннями контролю якості в оборонній промисловості, розглянули проблематику випробувань як засобу управління якістю ОВТ в сучасних умовах.
Також було розглянуто проблемні питання забезпечення якості процесів розмінування, підвищення ефективності виконання службових завдань, сучасні технічні аспекти виробництва продукції.
Результати роботи конференції – це ознайомлення з якісно новими науковими методами виробництва та виконання робіт як у галузі, так і в МОУ, рекомендації щодо удосконалення положень нормативно-правової бази України, їх адаптація для впровадження та практичного застосування в сфері оборонної продукції.
Окрім цього, за словами представника Ліги, досягнуто попередньої домовленості щодо необхідності напрацювання дорожньої карти подальшої співпраці військових фахівців та фахівців відповідних підрозділів підприємств – учасників Ліги стосовно розробки дієвої моделі впровадження державного гарантування якості продукції оборонного призначення і її сертифікації за стандартами НАТО.
Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)