
Відео-блогер Ігор Молодан – інструктор з тактичної медицини провів порівняльний огляд бандажів американського, ізраїльського та українського виробництва. Продукція учасника Ліги, компанії «АВ-Фарма» на його думку – найпрактичніша.
Членство в «Лізі оборонних підприємств України» допомогло «Укрспецтехніці» в отриманні ліцензії на зовнішньоекономічну діяльність
Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» повідомила глава правління ХК «Укрспецтехніка», член правління ГС «Ліга оборонних підприємств України» Віра Кошова.
За її словами, роботу щодо отримання ліцензії на зовнішньоекономічну діяльність власної оборонної продукції холдингова компанія «Укрспецтехніка» започаткувала ще у минулому році та нарешті у липні поточного року отримала право самостійної зовнішньо-економічної діяльності із продукцією оборонного характеру.
Керівник підприємства пояснила, що отримання права на самостійне ведення ЗЕД не означає, що підприємство припинить свою співпрацю з державними спецекспортерами. Зокрема, через компанію-спецекспортера «Спецтехноекспорт» ведуться перемовини щодо ймовірних поставок продукції «Укрспецтехніки» у Саудівську Аравію.
«Арабські країни є досить специфічними перемовниками і мають особливі вимоги, тому у підготовці цієї угоди ми будемо надалі співпрацювати із компанією «Спецтехноекспорт», — сказала В. Кошова.
На її думку, для приватних підприємств ОПК, які мають своє власне розгалужене виробництво, дуже важливо мати вибір — йти на зовнішній ринок самостійно або разом із одним з державних спецекспортерів. При цьому Віра Кошова зазначила, що значною мірою прискоренню отримання ліцензії допомогло членство у об’єднані – «Лізі оборонних підприємств України».
Керівник «Укрспецтехніки» позитивно висловилася щодо високого потенціалу громадського об’єднання приватних підприємств ОПК у сфері просування спільних інтересів.
Водночас вона зазначила, що отримання такої ліцензії можна було б за умов злагодженої роботи чиновників здійснювати протягом 1-2-х місяців. Вона висловила переконання, що у холдинговій компанії внаслідок отримання такої ліценції будуть зростати обсяги експорту озброєнь.
При цьому В. Кошова поінформувала, що роботи ведуться з декількома країнами, зокрема великі сподівання «Укрспецтехніки» пов’язані з військово-технічним співробітництвом з Індією, Саудівською Аравією, Єгиптом та іншими країнами регіону. Водночас В. Кошова сказала, що не тільки країни Азії та Північної Африки цікавляться РЛС станціями «Укрспецтехніки». Зокрема, є і країни Європи та Америки. Серед них вона назвала Швецію та США, які висловили неабияку зацікавленість до виробів «Укрспецтехніки».
Джерело: ОПК