Зазначається, що стенд одночасно може бути залучений, як експериментальний стенд для відпрацювання взаємодії бортового устаткування винищувача МіГ-29 (зокрема, його бортового радіолокаційного прицільного комплексу РЛПК-29) та нових засобів враження, які створюються в Україні (авіаційних ракет класу «повітря-повітря» та «повітря-земля»).
Крім того, на ньому можна відпрацювати й інші завдання, а саме можливість протидії подібної РЛС закордонним або новітнім вітчизняним засобам РЕБ (наприклад «Омут-КМ» від «Радіонікс»).
Окрім цього, комплекс може використовуватися як повноцінний наземний тренажер для навчання пілотів-винищувачів Збройних Сил України.
В описі виробу відзначається, що «Сапфір-С» призначений для імітації роботи радіолокаційного прицільного комплексу (РЛПК) літака МіГ-29 та може бути використаний у якості елементу вимірювального комплексу полігону для забезпечення проведення випробувань авіаційної техніки та навчання льотного складу елементів протидії літакам-винищувачам.
Як розповіли його розробники, створення першого прототипу такого стенду відноситься до 2016 року, коли компанія «Радіонікс» отримала експортне замовлення від ОАЕ на створення апаратного стенда РЛПК-29 для потреб полігону в Абу-Дабі.
«Основний сенс був такий – упакувати в 40-футовий контейнер повністю весь радіолокаційний прицільний комплекс, включаючи систему повітряного охолодження, систему рідинного охолодження, кондиціонування, систему єдиної індикації й систему управління озброєнням МіГ-29. При цьому зробити все так, щоб це працювало на землі», – розповів директор компанії «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов.
Один контейнер був поставлений українськими зброярами замовнику й експлуатується вже протягом 6 років при дуже екстремальних умовах (температура обшивки контейнера іноді доходить до 70 градусів за Цельсієм).
«Спочатку це був багатофункціональний виріб, котрий імітує роботу МіГ-29 для того, щоб винищувачі типу F-16/F-35/F-22 тощо могли протидіяти та оцінювати можливості своєї протидії – постановки завад, застосування протирадіолокаційних ракет по подібнім винищувачам. При цьому, мова йде про реальні бойові літаки в повітрі», – відзначив директор «Радіонікс».
За словами українських розробників, попри своє «наземне» положення, РЛС винищувача повністю функціональна – виявляє повітряні цілі, захоплює, супроводжує … Що дозволяє відпрацьовувати на цьому комплексі дії місцевих льотчиків-винищувачів з підготовки та пуску протирадіолокаційних ракет.
«Коли ми почали використовувати цей контейнер там, в Абу-Дабі, ми зрозуміли, що він нам і самим потрібний. Ми можемо його використовувати, наприклад, для з’ясування і дослідженя ефективності постановки перешкод за допомогою наших контейнерів типу «Омут-КМ», – повідомив Станіслав Зав’ялов.
Таким чином, другий прототип «Сапфір-С» був створений вже для власних потреб й наразі використовується в цілій низці різних програм.
«Даний комплекс дозволяє проводити наземні випробування (відпрацювання дії) нових ракет. Тобто він здатний повноцінно приймати сигнали від різних електронних вузлів авіаційної ракети», – відзначив очільник української компанії.
Він пояснив, що на вітчизняному стенді можливо імітувати не тільки захоплення й пуск ракети (відстріл та сход ракети) але і її подальші дії – радіокорекцію, роботу рулів.
«Ми можемо імітувати все», – наголосив Станіслав Зав’ялов.
Таким чином, завдяки експортному контракту в Україні був створений власний багатофункціональний комплекс, який дозволяє практично повноцінно випробовувати сучасні авіаційні системи (ракети, РЕБ тощо, в тому числі й зовсім нові) різного типу в «комфортних» наземних умовах. Крім того, вся інформація при такій роботі може бути збережена й ретельно проаналізована фахівцями для подальшої роботи над вдосконаленням нових систем.
Для того, щоб отримати доступ до інформації про учасників Ліги та Каталогу продукції учасників нашої організації, необхідно надіслати відповідний запит з електронної адреси, вказаної Вами при реєстрації, на адресу електронної пошти Ліги, зазначену в розділі «Контакти». Обмеження діятимуть до нашої Перемоги! Просимо поставитися з розумінням до тимчасових незручностей. Слава Україні!
Шановні члени Ліги оборонних підприємств України! В цю лиху годину маємо всі виявити єдність, витримку, рішучість, взаємопідтримку та взаємодію. З усіх питань, які в нашій компетенції і в наших силах, звертайтесь в будь-який зручний для Вас спосіб. Чим зможемо, тим допоможемо. Ми на зв’язку, працюємо!