
Голова Правління Ліги О.М. Висоцький та Виконавчий директор Ліги О.В. Брюшковський відвідали 7 лютого Чернігів, де взяли участь у нараді за участю керівників промислових підприємств області. Тема розмови – можливості кооперації задля освоєння нових напрямків розробки та виробництва продукції військового призначення.

Виконавчий директор Ліги Олег Брюшковський підкреслив, що лише спільно підприємства, які вже зараз є досить потужними і конкурентоспроможними, зможуть впливати на покращення співпраці між приватним та державним секторами, у тому числі спонукаючи до конструктивних змін у нормативному полі. Це у свою чергу, сприятиме удосконаленню вітчизняного виробництва та укріпленню обороноздатності України.
Також було зазначено, що наразі Ліга формує каталог українських підприємств, щоб зрозуміти, як краще об’єднати зусилля і розвивати оборонну промисловість нашої Держави. У цьому зацікавлений як великий приватний бізнес, так і держава.
До речі, Чернігівщина першою виявила ініціативу провести діалог з представниками Ліги, розуміючи перспективність і взаємовигідність співпраці.
В. о. першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко зазначила, що за останні декілька років в області намітилася стійка тенденція до зростання виробництва. Зокрема, минулого року показники у промисловій сфері зросли майже на 17%.
— На сьогоднішній нараді представлені підприємства Чернігівщини, які демонструють високий науковий та промисловий потенціал, мають високотехнологічне обладнання, досвідчених фахівців, відповідні напрацювання, — зазначила посадовець і висловила сподівання щодо конструктивної розмови, яка дасть розуміння конкретних кроків взаємодії.

Своє бачення подальшої кооперації підприємств висловили Голова Правління Ліги оборонних підприємств України Олег Висоцький та начальник управління розробок і закупівель озброєння Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Едуард Могила. Вони вбачають значний потенціал вітчизняного промислового сектора не лише у проведенні модернізації застарілої техніки, а й виготовленні надсучасних зразків озброєння та військового обладнання.

Керівники місцевих підприємств презентували свої напрацювання та продукцію, а також перспективи нових розробок, орієнтованих на виготовлення військової техніки та супутнього обладнання. Кожен висловив свою позицію стосовно можливих шляхів співпраці. Серед пересторог — можливий відтік кваліфікованих кадрів, а також відсутність державного фінансування на здійснення розробок нових зразків продукції військового призначення.

Варто зазначити, що із зацікавленістю представники Міноборони та Ліги, зокрема, сприйняли інформацію про можливість забезпечення підприємствами області практично повного циклу виготовлення палаток для військових шпиталів.

Учасники наради акцентували на тісній співпраці з випробувальним центром Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, який розташований у Чернігові.

Довідково. Ряд підприємств Чернігівської області вже задіяні у виробництві нових видів озброєння, а також імпортозаміщенні комплектуючих виробів для авіаційної та бронетехніки, високоточних засобів ураження тощо. Це, зокрема: ПАТ «ЧеЗаРа», НВО «Група компаній «МАГР», ДП «171-й Чернігівський ремонтний завод», ДП «НВК «Прогрес», ТОВ «НВП «Метекол» та інші.
За матеріалами сайту Чернігівської ОДА
cg.gov.ua