Головнокомандувач ЗСУ відвідав «Практику»

Сьогодні, 21 жовтня на запрошення ПрАТ «НВО «Практика», з виробничими потужностями та новими розробками компанії ознайомився Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Генеральний директор підприємства, голова Правління Ліги оборонних підприємств України Олег Висоцький представив Головнокомандувачу ЗСУ модернізовані конструкторським бюро «Практики» бронетранспортер БТР-60 – у версії  «Хорунжий» та БМП-1 з робочою назвою БМП-1М – зі встановленим бойовим модулем «Спис-Синтез».

Обидва зразки бронетехніки є радикальним переосмисленням оригінальної радянської концепції і мають безперечні переваги в порівнянні із застарілими прототипами.

Також Валерій Залужний оглянув тактичний бронеавтомобіль «Козак-2М1» зі встановленим дистанційно керованим бойовим модулем SARP NSV Aselsan турецького виробництва – абсолютно нове рішення для української військової техніки, реалізація якого може значно підвищити якість виконання бойових завдань.

Також під час спілкування з Головнокомандувачем ЗСУ, Голова Правління Ліги звернув увагу гостя на те, що бронетехніка, яку створює «Практика» є результатом широкої кооперації вітчизняних оборонних підприємств, значна частина з яких входять до складу Ліги, і які з початком російської агресії перепрофілювали власне виробництво на створення оборонної продукції, призначеної для захисту України. Спільними зусиллями приватні українські виробники створюють сучасні зразки військової техніки та озброєння, здатні конкурувати з кращими закордонними аналогами – вони високотехнологічні, насичені передовим світовим досвідом, а головне – щодня ось уже сім років поспіль проходять безкомпромісну перевірку в реальних бойових умовах війни на сході нашої держави.

Як приклад,  Олег Висоцький поінформував високого гостя про кооперацію учасників Ліги у створенні БТР-60XM «Хорунжий» та про можливості підприємств Ліги спільно реалізувати ще один проект – створення нової машини РХБ захисту для Збройних Сил України. До виготовлення такого спецавтомобіля (розробка підприємства-члена Ліги ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр»)  в якості бази обрано бронеавтомобіль «Козак-2М1», для комплектації цієї розробки (зв’язок, система забезпечення життєдіяльності екіпажу, прилади спостереження, тощо) буде залучено низку підприємств Ліги.

Разом з тим, за словами Олега Висоцького, упродовж поточного року значна частина приватних компаній вітчизняного ОПК опинилися перед тим фактом, що їхня продукція, навіть та, яка пройшла державні випробування і була прийнята на озброєння ЗСУ, виявилася не включеною до держоборонзамовлення поточного року.

При цьому самі військові користувачі оборонної продукції запевняють – потреба в ній є, і чимала. Однак, відомство із замовленнями не поспішає…

У свою чергу, присутній на зустрічі Генеральний директор Ліги оборонних підприємств України Олег Брюшковський ознайомив Головнокомандувача ЗСУ з потенціалом та напрямами діяльності Спілки і підприємств – учасників, а також надав йому для більш докладного ознайомлення відповідний каталог оборонної продукції приватних компаній, які входять до складу громадського об’єднання.

21.10.2021