Група народних депутатів готова підтримати зусилля Ліги оборонних підприємств України щодо активізації переозброєння ЗСУ

Група народних депутатів, під час зустрічі з керівництвом Ліги оборонних підприємств України висловила готовність підтримати зусилля громадської спілки щодо активізації переозброєння ЗСУ та інших збройних формувань держави. Так, за підтримку висловилися голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк та його перший заступник Максим Єфімов, голова підкомітету з питань промислової та інвестиційної політики Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Олександр Дубінін, заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, член Української частини Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО Олексій Скрипник, представники Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз, Тарас Пастух та Дмитро Тимчук, а також голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради України Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павло Кишкар. Водночас, представники парламенту позначили, що підтримуватимуть ті ініціативи Ліги, які мають державницький характер. Так, Олексій Скрипник наголосив, що діяльність Ліги має спрямовуватимуться на розв’язання проблем усієї оборонної промисловості країни, а не лише підприємств-членів Ліги. Також з боку народних обранців прозвучали й певні вимоги, зокрема, Олександр Дубінін висловився за більшу конкретику у діалозі між депутатською групою та визначення пріоритетних завдань для розв’язання. А голова підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрій Тетерук зазначив, що перед визначенням своєї позиції вважає на необхідне ознайомитися із складом та стратегією Ліги.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк висловився за доцільність розширення співпраці з Лігою, додавши, що парламентський контроль за сферою переозброєння може стати важливим чинником упорядкування и створення системного підходу до розв’язання існуючих завдань. «Потрібно узгодити вектор інтересів приватних  підприємств оборонного сектору з інтересами держави у військових і промислових питаннях», – зазначив голова Комітету ВРУ.

Чимало народних обранців торкнулися теми необхідності створення урядового органу для вироблення воєнно-технічної політики держави та координації усіма підприємствами оборонної промисловості країни, а О.Скрипник наголосив, що такий орган має підпорядковуватися першому віце-прем’єр-міністру, який опікується питаннями обороноздатності в межах розподілу повноважень в Уряді. М.Єфимов також підкреслив важливість створення в країні збалансованого конкурентного середовища між приватними і державними підприємствами, а Т.Пастух додав, що існує потреба створення системи планування для можливості адекватного реагування на виклики часу з боку розробників і виробників ОВТ. Дмитро Тимчук вважає на необхідне серед іншого поставити питання про форму існування ДК «Укроборонпром».

У відповідь виконавчий директор Ліли Валентин Бадрак зауважив, що Ліга має конструктивну комунікацію з усіма профільними державники структурами, передусім, з керівництвом Міноборони та НГУ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ДК «Укроборонпром» та іншими. Він висловився за те, що понад 90% проблем, які нині Ліга прагне розв’язати та просить допомоги у групи народних депутатів, торкається усіх вітчизняних підприємств, незалежно від форми власності. «Зокрема, ДК «Укроборонпром» має ті ж самі проблеми, що й приватні підприємства – члени Ліги», зазначив він, додавши, що належний парламентський контроль унеможливить зловживання та не дозволить запроваджувати «фейкові» проекти в ОПК.

Член Правління Ліги Ростислав Смук (ген директор ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр») наголосив щодо необхідності внесення на законодавчий рівень питання закупок ОВТ після прийняття продукції на озброєння державою, що є життєво необхідним законом для усіх підприємств. Він навів приклад, коли ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр» має 16 прийнятих на озброєння виробів, постачає їх до 81 країни світу, а для української армії вони майже не закуповуються.

04.04.2017