ХК «Укрспецтехніка» продемонструвала нову власну розробку

Дослідний зразок своєї нової автоматизованої радіолокаційної станції «Снов» презентовано членом Ліги Холдинговою компанією «Укрспецтехніка».

Як зауважує Defense Express, перша публічна демонстрація малогабаритної оглядової автоматизованої РЛС з дистанційним керуванням, що здатна виявляти цілі на відстані до 60 км, відбулася в офісі компанії під час знімання програми Security Talks.

Зазначається, що на разі час на озброєнні Повітряних Сил Збройних Сил України РЛС такого класу відсутні.

В ефірі програми заступник Голови правління ХК «Укрспецтехніка» Михайло Прохоренко, продемонстрував нову розробку, зазначивши:

– Це радіолокаційна станція «Снов». Призначена для виявлення повітряних і надводних цілей. Дальність виявлення – до 60 км. Висота виявлення – 6 км.

За його словами, нова РЛС здатна виявляти невеликі цілі (типу БПЛА) на досить значній відстані та маленьких висотах.

«Якраз вона призначена для виявлення повітряних цілей з малою ефективною площею розсіювання. Тобто це безпілотні літальні апарати», – наголосив Михайло Прохоренко.

Defense Express зазначає, що потребу в подібних засобах виявлення цілей відзначили у своїй доповіді й представники ЦНДІ ОВТ ЗСУ.

Радіолокаційна станція «Снов»

Згідно з висновками військових науковців, у Повітряних Силах ЗСУ наразі залишається не вирішеним в повному обсязі завдання контролю повітряного простору на малих та гранично малих висотах вздовж державного кордону України та навколо важливих державних об’єктів. Оскільки існуюча на сьогодні в радіотехнічних військах мережа радіотехнічних підрозділів здатна створити цілодобове суцільне радіолокаційне поле з нижньою межею близько 1500 метрів та осередкове радіолокаційне поле з нижньою межею близько 300 метрів.

«Малогабаритна оглядова автоматизована РЛС з дистанційним керуванням, яка запропонована АТ «ХК «Укрспецтехніка», забезпечить огляд повітряного простору в діапазоні висот від 20 до 5000 м та цілодобову роботу. Тактико-технічні характеристики РЛС, що заявлені АТ «ХК «Укрспецтехніка», відповідають сучасним вимогам та світовим аналогам РЛС такого класу», – відзначили представники ЦНДІ та Командування підготовки Командування ПС ЗС України.

«Таким чином, оснащення Збройних Сил України РЛС типу «Снов» з дистанційним управлінням та можливістю розміщення на вежі, їх використання для створення суцільного маловисотного РЛП на малих та гранично малих висотах вважається доцільним та актуальним», – цитує доповідь фахівців інституту видання.

22.02.2021