Компанія «Рамзай» представила удосконалений комплекс управління озброєнням вертольоту

18 травня ц.р. під час відвідання АТ «Мотор Січ» Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським та міністром оборони України Андрієм Тараном учасником Ліги ПрАТ «Рамзай» урядовцям було представлено удосконалений комплекс управління озброєнням вертольоту —  прицільно-навігаційний комплекс ПрНК-17 власної розробки та виробництва.

Інформація оприлюднена ІА «ОПК»

Зазначається, що представлений комплекс дозволяє вражати броньовані або стаціонарні цілі противника із гвинтокрилої машини керованими ракетами, а також суттєво збільшує точність ураження цілей некерованою зброєю.

У новому прицільно-навігаційному  комплексі ПрНК-17 на відміну від попередньої версії 524Р, встановлено далекомір та гіровертикаль – вони дозволяють збільшити точність ураження цілей та більш точне використання некерованої зброї вертольоту, а також вирішення завдань прицілювання та ураження повітряних цілей, зокрема ракетою з інфрачервоною системою самонаведення Р-73. Крім того, більш потужним став і сам ПМ-ЛКТ – підвісний оптико-електронний модуль – він обладнаний покращеною оптикою. Така система дозволить вертольоту вражати наземні цілі на дальності до 7,5 км (ракета РК-2 розробки ДержККБ «Луч»), а у перспективі, й до 12 км (зокрема, ДержККБ «Луч» працює над створенням такої ракети під назвою «Альта»).

Також повідомляється, що вже почалися заводські випробування цієї розробки — системи управління зброєю бойового гелікоптера з прицільно-навігаційним комплексом ПрНК-17 (24).

Нагадаємо, що учасник Ліги приватна компанія «Рамзай» виступила як інтегратор та співрозробник  — разом з ДержККБ «Луч», АТ «Мотор Січ» та ДП НВК «Фотоприлад») комплексу керованого озброєння 524Р, який призначений для використання керованих ракет РК-2В (комплексу вертолітного озброєння «Бар’єр-В») гелікоптерами Мі-24 або Мі-8МСБ-В (модернізований Мі-8).

У подальшому ПрАТ «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового вертольоту власного виробництва (із частковим залученням ДП НВК «Фотоприлад» та ДП «Ізюмський приладобудівний завод»), що дозволить використовувати вертольоти армійської авіації України у нічному бою та у будь-яку погоду.

На підприємстві також повідомили, що така система дозволить суттєво збільшити можливості використання і некерованою зброєю. Зокрема, ракетами С-8 — точність їх пусків завдяки використанню лазерного далекоміру та балістичного обчислювача зросте щонайменше у два разі, а використовуватимуться вони на дальності 2,5-5 км.

Крім того, фахівці «Рамзая» пропонують встановити на гелікоптер ракету «повітря-повітря» Р-73, яка за умов інтеграції системи нашоломної вказівки НСЦ «Сура» дозволить вертольоту збивати повітряні цілі, чого раніше не було.

При цьому такі системи вже виробляються на експорт, зокрема були поставлені в Камерун та Уганду.

20.05.2021