Комплекс РЕБ «Омут», створений ТОВ «Радіонікс» доводить свою ефективність

Нещодавно, в ході навчань Повітряних Сил ЗС України обслуги зенітних ракетних комплексів, задіяних у вишколі, навчалися воювати в умовах, коли повітряні цілі прикриті «захисною парасолькою» систем радіоелектронної боротьби, розроблених та створених членом Ліги оборонних підприємств України ТОВ «Радіонікс».

За повідомленням Defense Express, проти низки зенітних ракетних комплексів, що стоять на озброєнні армії України, а саме: ЗРК С-125, «Бук» та С-300., був застосований комплекс радіоелектронного захисту (РЕЗ) для авіаційної техніки під назвою «Омут», різні варіанти якого розроблені «Радіоніксом».

Зазначається, що застосування нового комплексу РЕБ в ході навчань було реалізовано завдяки спільній ініціативі командування Повітряних Сил України, зенітних ракетних військ та компанії «Радіонікс».

«Ми прагнули забезпечити взаємну роботу таким чином, щоб дія «Омутів» відповідала відпрацюванню завдань зі знищення повітряних цілей в умовах застосування противником систем РЕБ. Це рішення виявилося взаємовигідним.

Розрахунки ЗРК отримали уявлення, як впливають системи РЕБ на різні режими роботи комплексів, а також відпрацювали надзвичайно актуальну практику роботи в складних умовах. Досвід буде враховано, а самі навчання розрахунків ЗРК в умовах дій РЕБ мають бути регулярними. Без цього далі просто не можна.

Ми, у свою чергу, також змогли отримати необхідні дані, які є важливими для подальшого розвитку наших систем радіоелектронного захисту та боротьби», – повідомили Defense Express у компанії «Радіонікс».

Контейнерний «Омут», що розроблений для встановлення на бойові літаки, включає як систему радіоелектронної розвідки, так і комплекс радіоелектронного придушення. У сучасному варіанті виконання комплекси РЕЗ «Омут» ставлять імітаційні перешкоди РЛС зенітним ракетних комплексам, а також радіолокаційним головкам самонаведення ракет, що знаходяться в діапазоні його робочих частот «Омуту».

Спільний захід військових та розробників продемонстрував, що встановлений на літаки «Омут» суттєво ускладнює розрахункам ЗРК виконання бойової задачі.

25.11.2021