Крюківські вагонобудівники передали у війська чергову партію мобільних лазне-пральних комплексів

 У Харкові в розташуванні Об’єднаного центру забезпечення оперативного командування «Схід» завершився процес передачі-отримання 19 мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК) на базі автомобілів МАЗ, вироблених учасником Ліги ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Усі технічні засоби речової служби передано військовослужбовцям кількох військових частин, що беруть безпосередню участь у бойових діях на Сході України, повідомляє АрміяInform.

Зазначається, що за п’ять років ЗСУ отримали 61 МЛПК, створених Крюківськими вагонобудівниками.

Відмінність цієї партії техніки від попередніх – раніше використовували іншу автомобільну базу, зокрема сімейства КрАЗ. Цього ж разу працівники ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», де виготовлені МЛПК, використали автомобілі типу МАЗ.

За словами начальника речового складу Об’єднаного центру забезпечення підполковниа Богдана Чупилко з кожною новою партією технічні характеристики комплексів дещо поліпшуються, вони стають легшими в керуванні тощо.

Офіцер зазначив, що всі МЛПК відповідають сучасним гігієнічним і санітарним нормам, дають військовим на передовій змогу випрати, висушити, попрасувати одяг і помитися. Вони розміщені у двох 20-футових контейнерах і мають два відділення.

Так, в одному з двох контейнерів МЛПК є відділення для прання, сушіння, прасування натільної білизни й одягу. Позаду, в технічному відсіку, розміщені дизель-генераторні установки автономного енергозабезпечення, а також спеціальне обладнання для підключення до зовнішньої мережі. В іншому контейнері-причепі передбачено мобільний банний модуль, в якому є можливість нагрівання води з використанням як рідкого, так і твердого палива.

До головних переваг саме цього МЛПК на базі МАЗ армійці відносять те, що він має 4 пральні та 4 сушильні машинки, може перевозити до 10 тонн води, оснащений автономним живленням. А за допомогою внутрішнього й виносного душового обладнання упродовж робочого дня до 240 осіб мають змогу помитися. Цього тилового «велетня» за характеристиками обслуговують лише 5 осіб.

Під час передачі комплексів були присутні представники підприємства-виробника. Вони на місці, так би мовити, провели інтенсивний курс навчання з тиловиками військових частин і надали цінні поради з експлуатації в польових умовах.

— Ми давно співпрацюємо з Командуванням Сил логістики ЗСУ, — розповіла провідний фахівець ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Вікторія Бідаш. — Уважно ставимося до всіх побажань армійських замовників і потім реалізуємо їх у розробках технічних зразків тилового майна. Тож новий МЛПК, який відбуває на Схід України, більш маневрений, зручний і таким чином більш вдосконалений, як порівняти з попередніми зразками. Вважаю, що хлопці й дівчата на передовій високо оцінять старання колективу нашого підприємства.

Позитивно говорить про ці комплекси й офіцер тилового підрозділу окремої механізованої бригади «Холодний Яр» лейтенант Сергій Сердюков.

— Ефективні в роботі, сучасні та прості, — так відзивається про нові МЛПК лейтенант Сергій Сердюков. — Дуже добре, що під час передачі заводчани пояснили й показали, як все працює. З радістю скажу, що не треба бути вченим, щоб ним керувати! У польових умовах без таких диво-машин просто не обійтися. Тож тил наших бойових частин відтепер ще мобільніший і міцніший.

30.03.2021