Ліга долучилася до обговорення воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні

9 жовтня в рамках проведення XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» відбулася VII міжнародна науково-практична конференція «Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки».

В роботі зібрання взяли участь урядовці і керівники оборонного сектору держави, провідні науковці Національної академії наук і військових науково-дослідних установ України та Польші, представники оборонної промисловості й галузевої громадськості, експерти.

Також до роботи форуму долучилися член правління ГС «Ліга оборонних підприємств України» директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак та виконуючий обов’язки Генерального директора Ліги Олег Брюшковський.

Під час пленарного засідання конференції з доповіддю «Створення технокластеру як оптимальна модель розвитку технологій в Україні» виступив член правління Ліги Валентин Бадрак.

Експерт зазначив, що в умовах збройного протистояння з північним сусідом, маючи обмежені фінансові та інші ресурси, вищому державному та військово-політичному керівництву держави необхідно зробити вірний вибір моделі розвитку технологічного напряму озброєння та переозброєння Збройних сил.

Валентин Бадрак зазначив, що нещодавня атака дронів у Перській затоці засвідчила, що високотехнологічна війна – це вже не фантастика, а реальність. Тож воююча Україна має обирати власну дорожню карту розвитку оборонних технологій, орієнтуючись не лише вітчизняний, а й на світовий досвід.

У свою чергу виконуючий обов’язки Генерального директора Ліги оборонних підприємств України Олег Брюшковський звернув увагу учасників конференції на сучасні проблеми розвитку вітчизняної оборонної промисловості, які вбачаються з точки зору приватних виробників.

За його словами, упродовж останніх п’яти років при виконанні державного оборонного замовлення позначилася чітка тенденція до зростання частки ДОЗ, яку виконують підприємства не державного сектору, і на сьогодні вона становить близько 60 відсотків. За роки війни приватними підприємствами створено, прийнято на озброєння та поставлено на забезпечення Збройних Сил України близько 200 зразків озброєння, військової техніки та інших зразків військової продукції.

При цьому, на думку виконуючого обов’язки Генерального директора Ліги, зростає не лише соціальна відповідальність приватного бізнесу перед суспільством і країною – стосовно забезпечення й укріплення обороноздатності держави, а й значно підвищується значимість державної політики у сфері ОПК, потребує виходу на якісно новий рівень державно-приватне партнерство, ще гостріше постають проблемні питання фінансово-економічного, нормативно-правового та системного характеру, від яких галузь потерпає упродовж довгих років.

Олег Брюшковський наголосив, що приватна «оборонка» готова і здатна насичувати українські Збройні Сили власними високотехнологічними розробками – свідченням чому стали експозиції у павільйонах цьогорічної виставки «Зброя та безпека – 2019», але водночас, нині все це виглядає як «позитивний результат – всупереч, а не завдяки». Тож проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики, які було піднято учасниками конференції є надзвичайно важливими і потребують якнайшвидшого вирішення.

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

 

15.10.2019