Ліга оборонних підприємств України взяла активну участь у підготовки засідання Комітету з питань промислової політики та підприємництва 8 лютого 2017 року, який розглянув ймовірність введення ліцензування для розробників і виробників озброєння та військової техніки. Ліга оборонних підприємств України не підтримала введення ліцензування для розробників і виробників озброєння та військової техніки та направив до Комітету з питань промислової політики та підприємництва відповідну аналітичну записку з роз’ясненням позиції аналітичного центру.
На переконання профільних фахівців та керівників підприємств, існують об’єктивні підстави відкликати проект Закону України “Про внесення зміни до Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” щодо провадження господарської діяльності у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї” з метою доопрацювання за участю представників недержавних підприємств ОПК та фахівців аналітичних структур у бік спрощення механізму набуття ліцензій.
Крім того, низка керівників приватних оборонних підприємств взагалі проти повернення до ліцензування, апелюючи до факту, що воно дублює вже існуючу систему нагляду за профільними підприємствами. Зокрема, нагляд держави відбувається при реєстрації підприємства, при організації режиму секретності, а також при позначенні відповідальності за порушення умов виробництва та реалізації. Крім того, будь-яка передача або реалізація ОВТ неможлива проходження процедури воєнної прийомки та визначення результатів відомчих випробувань. Зарегульованість цієї сфери, наполягають на приватних підприємствах ОПК, призведе до корупції та зниження потенціалу оборонних підприємств.
Після обговорення Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендував доопрацювати проект Закону № 5698 від 23.01.2017 про внесення зміни до Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” щодо провадження господарської діяльності у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї.