
Голова правління ГС «Ліга оборонних підприємств України» Олег Висоцький та Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус обговорили подальші шляхи розвитку Державно-приватного партнерства у сфері оборонно-промислового комплексу.
Зустріч відбулася під час візиту Гендиректора Державного концерну на ПрАТ «НВО «Практика».
За її підсумками було проведено брифінг для журналістів.

Оцінюючи теперішній стан та перспективи співпраці Укроборонпрому з приватними підприємствами оборонної галузі, пан Абромавичус зазначив, що Державно-приватне партнерство в сфері оборонно-промислового комплексу є запорукою розвитку галузі та посилить обороноздатність держави.
– Ми прагнемо створити екосистему, поєднати існуючі потужності державних підприємств з напрацюваннями приватного сектору, – наголосив Айварас Абромавичус.
В свою чергу, Олег Висоцький нагадав гостю, що перший меморандум про співробітництво і партнерство між Державним концерном та Лігою оборонних підприємств був підписаний іще у квітні 2017 року.
– У нас спільні завданні, спільні проблеми, і ми разом їх вирішуємо, – підкреслив О. Висоцький.
Голова правління Ліги також звернув увагу керівника «Укроборонпрому» на приклади успішної співпраці Державного концерну та приватних підприємств – учасників громадського об’єднання.

За його словами, яскравою ілюстрацією такої кооперації стало створення нового вітчизняного бронеавтомобіля «Козак -2М1», державні випробування якого успішно завершилися в липні поточного року. В роботі над створенням цієї бойової машини з ПрАТ «НВО «Практика» співпрацювали не тільки більше десяти учасників Ліги, а й підприємства, які входять до складу Державного концерну «Укроборонпром», зокрема КП СПБ «Арсенал», ПАТ «Завод «Маяк», ДП «Оризон-Навигація».
Також гостю «Практики», окрім вже згадуваного бронеавтомобіля «Козак 2М1» з бойовим модулем «Штурм», була продемонстрована іще одна перспективна новинка, яка створюється в кооперації з підприємствами Державного концерну – БТР «Отаман 6х6» з бойовим модулем «Парус».
– Позитивні приклади співробітництва підприємств ОПК різних форм власності вказують на можливість досягнення відмінних результатів у Державно-приватному партнерстві в галузі виробництва озброєння та військової техніки. Тож, набутий досвід варто примножувати і втілювати в життя вже у нових спільних проектах, і вони є. – Наголосив насамкінець голова правління Ліги оборонних підприємств України Олег Висоцький.
Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)