Ліга взяла участь у роботі першого засідання Координаційної платформи з розвитку озброєння і військової техніки

Учора, 18 жовтня цього року, відбулося перше засідання Координаційної платформи з розвитку озброєння і військової техніки.

Платформу створено за ініціативи Мінстратегпрому в якості нового формату взаємодії парламентарів, урядовців, виробників та споживачів озброєння і військової техніки, науковців та експертів, який має за мету сприяти реалізації єдиної державної промислової політики у сфері оборонного замовлення, оборонно-промислової та авіакосмічної діяльності.

У заході взяли участь народні депутати України, представники Ради національної безпеки і оборони України, Мінстратегпрому, Міноборони, МВС (Національної гвардії України, Держприкордонслужби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій), Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Національної академії наук України, ДК «Укроборонпром», низки приватних оборонних підприємств та організацій, профільні експерти.

Лігу оборонних підприємств України на засіданні представив Голова Правління спілки Олег Висоцький, а в режимі он-лайн до участі у заході долучилися генеральний директор Ліги Олег Брюшковський та представники компаній-учасників Ліги, зокрема генеральний директор ТОВ «Доля і Ко.ЛТД» Лариса Татарінцева, голова Правління ВАТ «ХК «Укрспецтехніка» Віра Кошова, генеральний директор ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр» Ростислав Смук, директор ТОВ «Телекарт-прилад» Олексій Козлов, директор з корпоративних прав та інвестиційних проектів АТ «Мотор Січ» Володимир Семенов та генеральний директор ТОВ «Інфоком. ЛТД» Едуард Троценко.

Темою першого засідання стали поточні проблемні моменти в процесі переозброєння Збройних Сил України сучасним та модернізованим озброєнням, і пошук шляхів вирішення наявних проблемних моментів.

В ході засідання Голова Правління Ліги Олег Висоцький в якості першочергових, окреслив декілька тем, які наразі хвилюють вітчизняних приватних виробників озброєння та військової техніки.

Зокрема, Олег Висоцький звернув увагу учасників засідання на необхідність встановлення чіткого механізму взаємодії між замовниками та виконавцями контрактів, внесення змін до порядку ціноутворення на продукцію оборонного призначення, розподілу державного фінансування окремо на розробку нових зразків ОВТ та окремо – на їх створення і закупівлю, запровадження гнучкого механізму авансування виконавців державних оборонних контрактів з можливістю поетапної оплати виконання договірних зобов’язань.

Окрім того, Олег Висоцький акцентував увагу на тому, що  на сьогодні склалася така ситуація, що, у зв’язку з тим, що значна частина закупівель для потреб оборони здійснюється за кордоном, українські підприємства, які є виробниками та постачальниками продукції для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань держави, взагалі не залучені до виконання державних оборонних контрактів, або залучені  в невеликому обсязі.  І це при тому, що на сьогодні існує нагальна потреба Збройних Сил України та інших силових структур держави у військовому озброєнні й техніці, яку виробляють вітчизняні виробники.

Показово, що наявність численних проблемних питань, які були підняті на засіданні, були почуті у профільному відомстві.

«Багато озвучених в ході платформи проблем мають вже хронічний характер – недофінансування конкретних напрямів переозброєння, забюрократизованість існуючих процесів закупівлі ОВТ, недостатня динаміка переозброєння військ, нерівність вітчизняних та іноземних постачальників в ході оборонних закупівель і багато іншого. Втім всі ці проблеми можуть бути вирішенні за умови ефективної комунікації всіх зацікавлених сторін», – зазначив згодом, Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.

Одним із підсумків першого засідання Координаційної платформи з розвитку ОВТ стало рішення про створення при Координаційній платформі постійно діючої робочої групи для вирішення нагальних питань та формування пропозицій для подальшої діяльності.

19.10.2021