Ліга взяла участь у семінарі щодо участі в дослідженнях Промислово-дорадчої групи НАТО

На запрошення Державного концерну «Укроборонпром», представники Ліги взяти участь у тематичному онлайн-семінарі щодо можливостей участі вітчизняних оборонних підприємств у дослідженнях Промислово-дорадчої групи НАТО (NIAG).

Під час семінару організаторами заходу було надано детальну інформацію щодо участі в дослідженнях, їхньої мети, та цілої низки організаційних питань практичного характеру.

В якості доповідачів були залучені представники Держаного концерну, які вже брали участь в дослідженнях Промислово-дорадчої групи НАТО і поділилися особистим досвідом з означених питань.

Нагадаємо, що NIAG (NATO Industrial Advisory Group) — одна з основних груп у складі CNAD (Конференція національних директорів озброєнь), була утворена у 1968 році.

Її місією є сприяння багатонаціональному співробітництву промисловості держав-членів НАТО та країн-партнерів щодо забезпечення взаємосумісності озброєнь в інтересах підвищення ефективності сил НАТО у всьому спектрі поточних та майбутніх операцій Альянсу.

Важливим видом діяльності NIAG є організація проведення тематичних досліджень (NIAG Study) за актуальними напрямами розвитку технологій, озброєння та військової техніки з метою вивчення спроможностей промисловості, виявлення прогалин, у тому числі в стандартизації та визначення шляхів їх усунення. Результати досліджень оформлюються у вигляді заключного звіту.

Перевагою досліджень NІAG є порівняно швидке отримання результатів, оскільки, дослідження NІAG тривають 1 — 2 роки.

Українські оборонні підприємства різних форм власності також мають можливість долучатися до участі у дослідженнях Промислово-дорадчої групи НАТО та отримувати необхідну інформацію щодо результатів цієї роботи.

За інформацією, наданою організаторами семінару, нині Україна як держава-партнер НАТО є одним із найбільш активних учасників досліджень, які проводить NIAG. Упродовж останніх років представники вітчизняного ОПК, в їх числі й компанії – учасники Ліги взяли участь у більш як 20 таких дослідженнях.

18.02.2022