Ліга взяла участь у XXІ науково-технічній конференції на тему: «Створення та модернізація озброєння та військової техніки для потреб збройних Сил України: науково-технічне супроводження, випробування та сертифікація»

Захід, організований Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки було проведено наприкінці минулого тижня у Чернігові.
У конференції взяли участь представники Генерального штабу ЗС України, командувань видів та окремих родів військ (сил) та інших складових сил оборони, наукових установ закладів вищої освіти, представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки, науково-методичного центру кадрової політики, Управління забезпечення розвитку озброєння та військової техніки, військових представництв Міністерства оборони України, підприємств ДК «Укроборонпром», та підприємств приватного сектору вітчизняного ОПК.
Лігу оборонних підприємств України на конференції представили Голова Правління спілки Олег Висоцький, Генеральний директор Олег Брюшковський, керівники та представники підприємств-учасників Ліги: Артем В’юнник (ТОВ «НВП «Атлон-Авіа»), Олексій Козлов (ТОВ «Телекарт-прилад»), Олександр Степура (ТОВ «АВК «Скаетон»), Юлія Ясногородська (ТОВ «Термо Проджекстс Україна»), Віктор Кривий (ПрАТ «НВО «Практика», Володимир Семенов (АТ «Мотор Січ»), Микола Мішкін (ТОВ «Інфоком ЛТД»), Ігор Соболєв (ТОВ «Ліко-Шмайсер Україна»), Євген Боднар (ТОВ «Доля і Ко.ЛТД»).


Відкрив роботу зібрання начальник Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки полковник Володимир Башинський, а привітали його учасників – голова Чернігівської обласної державної адміністрації та голова Чернігівської обласної ради.
Під час пленарного засідання заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України полковником Володимиром Ковалем були розкриті концептуальні погляди керівництва ЗС України щодо подальшого розвитку системи випробувальної діяльності та механізму створення зразків ОВТ для потреб ЗС України.
Представники від Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та державного концерну «Укроборонпром» ознайомили учасників конференції з напрямками подальшого розвитку оборонно-промислового комплексу України, озвучили проблемні питання, які виникають під час створення (модернізації) зразків ОВТ для потреб ЗС України та надали пропозиції шляхів їх вирішення.
Своєю чергою на пленарному засіданні слово було надано Голові Правління Ліги оборонних підприємств України Олегу Висоцькому.
У своєму виступі, Олег Миколайович наголосив на необхідності подальшого вдосконалення науково-дослідної бази інституту, оснащення її усім необхідним для вирішення завдань щодо випробувань новітньої військової техніки та озброєння та зацікавленості приватних виробників у створенні в ДНДІ ВС ОВТ потужної і сучасної випробувальної бази.


Окремо Олег Висоцький зупинився на особливостях створення нових зразків ОВТ приватними виробниками в сучасних умовах.
За його словами нині, на жаль непоодинокими є факти коли розроблені та створені на основі спільних рішень оборонного відомства та виробника, за власні обігові кошти підприємства новітні зразки озброєння та військової техніки, навіть після успішного проходження повного циклу державних випробувань та постановки на озброєння ЗС України, врешті-решт, Міністерством оборони не закуповуються.
Такі «підходи» до партнерських відносин з боку замовника не лише завдають збитків виконавцям, а й змушують їх з пересторогою ставитися до пропозицій та побажань оборонного відомства, що, безумовно не надто позитивно позначається на реалізації планів подальшого насищення української армії сучасними зразками військової техніки та озброєння вітчизняного виробництва.
Також свої погляди щодо подальшого розвитку ОВТ видів та родів ЗС України під час виступів надали представники Командування Сухопутних військ ЗС України, Повітряних Сил, Військово-морських Сил, Десантно-штурмових Військ, Сил спеціальних операцій ЗС України.
Під час заходу була представлена військова продукція оборонно-промислового комплексу України. Зокрема, були продемонстровані вироби підприємств Ліги : безпілотні авіаційні комплекси А1-СМ «Фурія» та ST-35 «Грім» (ТОВ «Атлон-Авіа»).

Також свої розробки – безпілотні наземні роботизовані платформи «Гном»та «Скорпіон» представила компанія ТОВ «Інфоком ЛТД».


Всі учасники конференції отримали багато важливої інформації, як під час виступів, так і під час роботи в секціях.

06.09.2021