Ліга звернулася до керівника Уряду з пропозиціями щодо підтримки вітчизняних виробників в умовах коронавірусу

Громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України» звернулася до Прем’єр-міністра України з низкою пропозицій, спрямованих на захист вітчизняної промисловості в умовах пандемії коронавірусу.

В листі Ліги зазначається, що наслідки розповсюдження COVID-19 стали справжнім ударом для глобальної економіки: багато держав вимушені повністю або частково закрити свої кордони на карантин, щоб запобігти поширенню захворювання і заморозити економічну активність, що призведе до руйнування світових виробничих ланцюгів.

При цьому, Уряд України проводить роботу із збереження економіки країни, що потребує додаткових змін до законодавчих актів. Так, на позачерговому засіданні Парламенту  17 березня  поточного року народні депутати підтримали захист малого і середнього бізнесу від негативних наслідків у зв’язку з карантином щодо коронавірусної  хвороби (COVID-19), та прийняли Закон № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законом вноситься ряд змін до законодавчих актів що передбачає підтримку малого та середнього бізнесу. Але в не менш скрутній ситуації опинилися і великі підприємства.

Окрім того, інформація про поточний стан справ на підприємствах, яка надходить до Виконавчої дирекції Ліги, свідчить про те, що наразі всі підприємства потребують підтримки з боку держави.

З огляду на вищенаведене, з метою підтримки підприємств як малого і середнього, так і великого бізнесу, Ліга звертається до Уряду з проханням розробити законодавчі акти, в яких передбачити:

надання  відстрочки на три місяці підприємствам зі сплати обов’язкових платежів нарахованих та  утриманих на/із заробітної  плати працівників, з погашенням її до кінця 2020 року;

надання субсидій для виплати заробітної плати працівникам підприємств, що знаходяться на простої, за рахунок коштів Фонду соціального страхування;

зменшення до 50% розміру відрахувань з заробітної плати на соціальне страхування, як для працівників, так і для роботодавців, до закінчення пандемії коронавірусу;

відміну штрафних санкцій за затримку у виконанні державних  контрактів, у тому числі з Держборонзамовлення;

збільшення до 100 відсотків авансування державних контрактів, у тому числі і з Держборонзамовлення;

врахування державними замовниками, під час погодження ціни на продукцію,  роботи та послуги, що виконуються за державними контрактами,  в структурі їх собівартості  витрат підприємств на антиепідемічні заходи на виробництві;

спрощення механізму надання державних гарантій для виконання експортних контрактів на поставки вітчизняної високотехнологічної продукції;

надання державними банками трирічних безвідсоткових позик підприємствам, в об’ємі сплачених за 2019 рік податків (пропонується направити ці кошти на підтримку діяльності компаній і збереження зайнятості працівників).

Втілення в життя цих заходів, наголошується в листі, дозволить підтримати всіх суб’єктів легального бізнесу в державі та забезпечить якісне і своєчасне виконання державного оборонного замовлення.

 

Повний текст листа за посиланням:

Шмигалю Д.А.

 

27.04.2020