НВО «Практика» започатковує навчання українських офіцерів тонкощам експлуатації військової техніки власного виробництва

Українське науково-виробниче об’єднання «Практика» не тільки поставляє українським військовим висококласну техніку та проводить її сервісне обслуговування, а й забезпечує навчання щодо її експлуатації.

Днями, у ПрАТ НВО «Практика» відбувся «День відкритих дверей» для українських офіцерів – слухачів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.
Під час візиту українські військовослужбовці мали змогу відвідати виробничі майданчики та детально ознайомитися з технологіями виробництва провідної техніки НВО «Практика».

Гості ознайомилися з етапами створення тактичних бронеавтомобілів «КОЗАК-2М1», які нині успішно експлуатуються в Збройних Силах України. Також під час презентації були продемонстровані можливості бронетранспортерів типу БТР «Отаман 6х6», БТР «Хорунжий», модернізованої на підприємстві бойової машини піхоти «БМП-1М».
Заступник генерального директора ПрАТ НВО «Практика» Віктор Кривий розповів українським військовослужбовцям про організацію виробничого процесу та контролю якості на підприємстві.
За його словами, завдяки системі OHSAS 18001 на підприємстві ідентифікують небезпечні чинники, оцінюють та управляють ризиками у сфері охорони та безпеки праці. Впроваджена в роботу система менеджменту якості ISO 9001 забезпечує високу якість управління виробничими процесами.
Представник НВО «Практика» також продемонстрував нові технічні інноваційні рішення, які застосовуються при обробці сучасної бронесталі виробництва Miilux Oy (Фінляндія), яка використовується при виготовленні бронеавтомобілів та БТРів. Також Віктор Кривий поділився тонкощами експлуатації та ремонту броньованої техніки виробництва компанії.
«Завдяки поєднанню наукового підходу та високотехнологічного виробництва компанія «Практика» за 28 років свого існування із невеликого стартапа виросла до національного лідера, який на сьогодні в Україні є одним із найбільших виробників продукції військового призначення», – підкреслив Віктор Кривий.
У ході візиту гості ознайомилися з роботою підприємства та відвідали його виробничі потужності.

Токарний цех. Тут, у залежності від конфігурації, розмірів і маси деталей, вироби проходять обробку на токарних верстатах різних типів. Фото НВО «Практика»
Цех по виробництву броньованого скла. Заступник генерального директора ПрАТ НВО «Практика» Кривий Віктор ознайомлює з технологією виробництва броньованого скла. Фото НВО «Практика»
Лабораторія випробування. В ній проводяться тестування ефективності роботи окремих елементів конструкції бронеавтомобілів та БТРів. Фото НВО «Практика»
В основному зварювальному цеху відбувається підготовка елементів конструкцій та виготовлення бронекапсул. Фото НВО «Практика»
Цех зборки – це саме те місце, де проходить фінальна зборка всіх елементів бронеавтомобілів та БТРів. Фото НВО «Практика»

У компанії зазначають, що Днем відкритих дверей на підприємстві впроваджується нова форма взаємодії між виробником та споживачем військової техніки. Очікується, що завдяки розпочатому діалогу між тими хто створює бойові машини, та тими, хто їх експлуатує, виробничникам вдасться вдосконалювати створювану техніку – дослухаючись доречних думок користувачів, а військовим – розуміючи особливості її створення, ефективно застосовувати ці знання в ході подальшої експлуатації у військах.

«Слухачі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського – майбутнє нашого війська. І сьогодні вони мали змогу пересвідчитися, що наше підприємство має потужний потенціал, сучасне високотехнологічне виробництво і ми здатні забезпечувати захисників України чудовою бойовою технікою. Ми дбаємо про наших замовників та маємо найкращу команду для їх підтримки». – Прокоментував результати заходу Віктор Кривий.

15.12.2021