С. Панаіотіді: «Більшість норм Закону «Про оборонні закупівлі» наберуть чинності з 1 січня 2021 року»

Імплементація закону «Про оборонні закупівлі» передбачає опрацювання близько 30 підзаконних актів.

Про це в інтерв’ю АрміяInform заявила заступниця Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді.
За її словами, підготовка нормативних актів — процес зазвичай непростий і потребує зваженого, професійного підходу й залучення широкого кола зацікавлених учасників. Від цього залежить визначення чітких і зрозумілих механізмів реалізації норм закону. Це зі свого боку позначиться на тому, наскільки якісно закон працюватиме на практиці. Насправді часу для опрацювання нормативки дуже мало, адже переважна більшість норм нового закону мають набрати чинності вже з 1 січня 2021 року.
Світлана Панаіотіді наголосила, що ухвалення цього закону — вагомий крок у реформуванні оборонних закупівель, їхнє наближення до стандартів НАТО та ЄС.

– Закон «Про оборонні закупівлі» наближає законодавство України до правил, поширених у країнах-членах НАТО та ЄС, де толерантність до корупції є нульовою. Він забезпечує відкритість процедур оборонних закупівель, суттєво підвищує прозорість їхнього планування, вводить дієвий демократичний цивільний контроль і нагляд. Відкритості процедур оборонних закупівель у новому законі досягнуто, зокрема, через скасування закритого реєстру виробників продукції, робіт і послуг оборонного призначення, закупівля яких становить державну таємницю, та введенням відкритого реєстру. А також — запровадженням конкурентних процедур під час закупівлі продукції, робіт і послуг під грифом «таємно». – зазначила урядовець.
Відповідаючи на запитання як вплине на реформу ДОЗ створення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, заступниця Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства відповіла:
— Вплив цього відомства на цю сферу буде безпосереднім. Сама ідея його створення саме в тому, щоб воно стало уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань координації діяльності у реалізації Державного оборонного замовлення. Ми очікуємо на передачу цієї функції та щиро сподіваємося, що це відбудеться без збоїв. Найімовірніше, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості стане основним розробником нової нормативно-правової бази для втілення Закону України «Про оборонні закупівлі», оскільки вони ось-ось мають стати відповідальними за формування військово-промислової політики. Ми настроєні на підтримку та сприяння.

18.08.2020