«Спаринг-Віст Центр» та ДІФКУ уклали угоду щодо впровадження інноваційного проекту

Учасник Ліги приватна компанія «НВПП «Спаринг-Віст Центр» в якості виконавця  уклала угоду з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою щодо впровадження проекту «Виробництво компактного обладнання для аерозольного маскування техніки та військ у видимому та інфрачервоному діапазонах за новою технологією стисненої детонації».

Угоду укладено в рамках проведення другого етапу конкурсу з відбору проектів, пов’язаних із створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, для державного стимулювання. Вартість впровадження проекту становить 499 800 гривень.

Інформацію про це оприлюднено на офіційній сторінці публічних закупівель PROZORRO

Що стосується власне самого аерозольного генератора, про який йдеться в уголі, то його розробили науковці  Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Винахід харківчан розпилює порошки, які здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів.

У генераторі застосовується унікальна технологія, що полягає в детонації суміші бензину з повітрям і, за рахунок дії ударної хвилі на димову суміш, відбувається розпилення аерозолю.

Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневій системі. Тобто поршневий компресор під час згоряння значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах.

Установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання.

Раніше військове телебачення України оприлюднило відео з польових випробувань нового аерозольного генератора.

Нагадаємо, що партнер Ліги Державна інноваційна фінансово-кредитна установа влітку поточного року оголосила конкурс інноваційних проектів, інформацію про що було оприлюднено також і на нашому сайті.

Цьогоріч – за повідомленням порталу «НАШІ ГРОШІ» ДІФКУ уклала 34 угоди щодо впровадження проектів на загальну суму 12,86 млн грн. Йдеться про лабораторні тестування, патентні дослідження, консультації, розробку бізнес-моделей тощо.

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

11.12.2019