
Про підписане з Міноборони нове рішення щодо відкриття дослідно-конструкторської роботи в межах Державного оборонного замовлення по створенню вітчизняної машини РХБ розвідки в інтерв’ю Defense Express заявив Юрій Сторонський, генеральний конструктор приватного підприємства «НВПП «Спаринг-Віст Центр».
Саме ця львівська компанія – учасник Ліги оборонних підприємств України, за словами Юрія Сторонського стане розробником та інтегратором проекту.
Роботи мають продовжитися вже на етапі виготовлення дослідного зразка і наразі розробники очікують видачі офіційного ТТЗ на розроблення машини РХБ розвідки від ЦНДІ ОВТ Міністерства оборони України.
Як зазначив генконструктор підприємства, це буде машина, яка базується на сучасних досягненнях науки та техніки з відповідними технологіями виявлення хімічної, радіаційної, біологічної загроз. Машина буде оснащена високотехнологічними детекторами, які мають здатність працювати в будь-яких кліматичних умовах при різних концентраціях, чи активностях чинників, що виявляються.
Крім того, встановлені на машині засоби мають забезпечувати максимальну захищеність екіпажу, що знаходиться в машині, а розвідка має здійснюватись без необхідності виходу екіпажу за межі захищеного салону.
Основу комплексу засобів розвідки нової української машини РХБ розвідки становлять Система радіаційної, хімічної та біологічної розвідки та Система визначення напрямку на джерело випромінення, що наразі вже розроблені «НВПП «Спаринг-Віст Центр» і представлялись раніше на виставці «Зброя та Безпека» у Києві.

Нагадаємо, що раніше обговорювалась можливість запуску серійного виробництва таких спецмашин на базі бронеавтомобіля «Козак-2М1». Така можливість обговорювалося в ході робочої зустрічі керівництва «НВПП «Спаринг-Віст Центр» і представників Міноборони на території ПрАТ «НВО «Практика», яка відбулась наприкінці 2019 року.

Нині ж, за попередніми оцінками розробників, на вимогу замовників машина радіаційно-хімічної та біологічної розвідки може комплектуватись також на базі інших бойових броньованих машин українського виробництва, за умови, що вони прийняті на озброєння.