«Техніка війни»

За версією програми «Техніка війни» безпілотна роботизована платформа «ЛАСКА 2.0», створена учасником Ліги запорізькою компанією «INFOCOM Ltd» увійшла в топ-5 вітчизняних наземних роботизованих колісних систем.

У текстовій версії рейтингу, опублікованій на веб-сайті військового радіо АРМІЯ Fm зазначається, що запорізька компанія «INFOCOM Ltd» три роки тому розробила безпілотну роботизовану платформу «ЛАСКА 2.0». Зразок створений на базі повнопривідної платформи, має бензиновий двигун та запас ходу до 100 кілометрів. Убезпечує пристрій легка композитна броня п’ятого класу захисту. Може використовуватися для патрулювання, розвідки, розмінування, доправлення боєприпасів та евакуації поранених. Здатна перевезти до 400 кілограмів корисного навантаження.

Перевага робота – інтелектуальна система, яка дозволяє здійснювати місію без сигналу GPS та працювати в умовах ворожих засобів РЕБ. Оператор задає координати місії та згортає систему, після чого робот виконує бойове завдання та повертається назад. Є параметризація турелі: система отримує зону, яку має контролювати чи в якій потрібно вести вогневу підтримку. Дистанційне керування як платформою, так і туреллю може здійснюватися через інтернет з планшета чи смартфона. Тобто доступне з будь-якої відстані.

До «Ласки» інтегрована система розпізнавання жестів, а також можливість фізичного з’єднання людини з машиною: спеціальний трос приєднується до ременя; людина відходить, машина відчуває цей рух та під’їжджає ближче. Таким чином робота можна використовувати як прикриття під час виконання небезпечних місій. Безпілотна роботизована платформа «ЛАСКА 2.0» може бути поставлена на озброєння для посилення взводу з кулеметом чи гранатометом. За наявності трьох та більше одиниць дозволяє побудувати ефективну систему ведення вогню при активній обороні роти чи батальйону.

16.04.2021