ГоловнаГромадська діяльність ЛІГИУ Мінекономіки представники Ліги взяли участь в нараді щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності оборонних підприємств
У Мінекономіки представники Ліги взяли участь в нараді щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності оборонних підприємств
28 січня 2022 року під керівництвом заступника Міністра економіки України Олександра Грибана, відбулася робоча нарада, учасниками якої стали представники Мінекономіки, Мінстратегпрому, Держекспортконтролю, ДК «Укроборонпром», а також об’єднань приватних виробників озброєння та військової техніки.
Лігу на заході представляли генеральний директор Олег Брюшковський, директор із зовнішніх зв’язків Юлія Висоцька та заступник директора департаменту експортного контролю АТ «Мотор Січ», голова Громадської ради при Держекспортконтролі Андрій Мінаков.
Під час наради, яка мала на меті розгляд питань удосконалення процедур надання повноважень суб’єктам господарювання на право здійснення експорту/імпорту товарів військового призначення та провадження посередницької (брокерської) діяльності, пов’язаної з міжнародними передачами таких товарів, представники Ліги, зокрема, у своїх виступах зазначили:
про доцільність прийняття рішення щодо скасування надання повноважень суб’єктам господарювання на право здійснення експорту/імпорту товарів військового призначення (цей довготривалий процес тільки призводить до витрачання часу на всілякі погодження і ,врешті решт, власне саме отримання повноважень (постанова КМУ, яка вносить зміни до ПКМУ від 12.07.1999 р. № 1228 ) нічого суб’єкту не дає, адже для здійснення будь яких операцій з експорту/імпорту він все одно має звертатися до Держекспортконтролю і надавати весь перелік документів згідно чинного законодавства);
про доцільність провадження посередницької (брокерської) діяльності, пов’язаної з міжнародними передачами таких товарів (наразі є розуміння того, що не всі підприємства будуть самостійно здійснювати продаж своє продукції закордон через те, що це несе за собою низку витрат постійного характеру на утримання відповідного персоналу, закордонні відрядження тощо, а зовнішній контракт може бути 1-2 рази на рік (а то і загалом не бути). Якщо ми говоримо про ринок і здорову конкуренцію, то «право на життя» мають експортери різних форм власності. Підприємство, яке захоче продати свою продукцію закордон матиме можливість вибрати того експортера, який запропонує кращі умови).
про необхідність удосконалення міжвідомчих погоджень в площині експортного контролю (визначення чітких критеріїв та строків міжвідомчих погоджень).
Окрім того, представники Ліги запропонували для внесення змін до законодавства України (і в першу чергу для опрацювання змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання») відновити при Мінекономіки Міжвідомчу робочу групу з питань напрацювання змін до законодавства стосовно оптимізації взаємодії державних органів та підприємств оборонно-промислового комплексу, а також спрощення процедур отримання дозвільних документів у сфері державного експортного контролю. До складу цієї робочої групи запропоновано включити як представників органів влади, так і представників громадських об’єднань суб’єктів господарювання (всіх форм власності), які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність в площині експортного контролю.
Для того, щоб отримати доступ до інформації про учасників Ліги та Каталогу продукції учасників нашої організації, необхідно надіслати відповідний запит з електронної адреси, вказаної Вами при реєстрації, на адресу електронної пошти Ліги, зазначену в розділі «Контакти». Обмеження діятимуть до нашої Перемоги! Просимо поставитися з розумінням до тимчасових незручностей. Слава Україні!
Шановні члени Ліги оборонних підприємств України! В цю лиху годину маємо всі виявити єдність, витримку, рішучість, взаємопідтримку та взаємодію. З усіх питань, які в нашій компетенції і в наших силах, звертайтесь в будь-який зручний для Вас спосіб. Чим зможемо, тим допоможемо. Ми на зв’язку, працюємо!