В UA.RPA працюють над спрощеною версією комплексу «Антиснайпер»

Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок UA.RPA продовжує роботи зі створення різних версій антиснайперських приладів з урахуванням різного функціоналу та різних можливостей.

Про це повідомляє Defense Express.

За інформацією видання, в компанії наразі працюють над спрощеною версією комплексу «Антиснайпер» (без автоматизації, але зі всім необхідним функціоналом для такої системи), яку невдовзі планують продемонструвати Збройним Силам України.

Зазначимо, що важливість розробок учасника Ліги UA.RPA – однієї з небагатьох вітчизняних компаній, які займаються антиснайперською тематикою, набула особливого значення на тлі тотальної відсутності антиснайперських комплексів в районі проведення ООС.

Комплекс виявлення оптичних приладів спостереження «Антиснайпер» призначений для боротьби з ворожими снайперами, а також для визначення координат будь-яких систем, що мають оптичний прилад спостереження – біноклів, монокулярів, артилерійських бусолів чи систем ПТРК.

Система «Антиснайпер» здатна в автоматичному режимі знаходити ворожу оптику на відстані до 1 500 м. Ця цифра заявлена виробником, однак не є максимальною: пристрої з більшою світлосилою комплекс здатен бачити на відстані до 2 000 м і навіть більше.

Задача «Антиснайпера» – навестися на ціль діаметром до 50 мм (орієнтовний діаметр снайперського прицілу, військового біноклю) на відстані 1 500 м. Тому важливим моментом функціонування комплексу є забезпечення параметра точності поворотного пристрою.

Для цього там встановлені крокові двигуни з додатковим діленням та гармонічний редуктор, що забезпечують роботу комплексу в мікрокроковому режимі. Таким чином забезпечується точність з сотою часткою градуса для високоточного позиціювання оптичних каналів комплексу.

Більша частина комплексу складається з комплектуючих українського виробництва – близько 80% комплектувальних частин зроблені компанією самостійно. Все, що стосується механіки та оптики, виготовляється в Україні. Разом з тим, такі комплектувальні частини, як сенсори та лазерні випромінювачі, купуються за кордоном: в Німеччині чи Сполучених Штатах.

17.02.2021