ГоловнаНовиниВітчизняна 155-мм САУ«Богдана» здійснила перші 50 пострілів бойовими снарядами
Вітчизняна 155-мм САУ«Богдана» здійснила перші 50 пострілів бойовими снарядами
Як стало відомо, на полігоні Широкий Лан почалися випробування 155-мм САУ «Богдана», розробником якої є учасник Ліги ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування».
За повідомленням Defense Express з новітньої вітчизняної самохідної артилерійської установки натовського калібру вже здійснено понад 50 пострілів.
Зазначається, що на разі йдеться про попередні випробування, які полягають в оцінці реальних можливостей озброєння та відповідності визначеним вимогам. Попередні випробування проходять за участю і під контролем представників Міноборони.
За інформацією Defense Express для попередніх випробувань САУ «Богдана», застосовуються як 155-мм снаряди М107 та Mod 272 (інертні) виробництва Туреччини, так і 155-мм артилерійські снаряди, закуплені у чеської компанії Excalibur Army – включно із далекобійними уламково-фугасними снарядами з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.
Уламково-фугасні снаряди HE ERFB-ВВ
Закупка 155 мм сучасних боєприпасів у Excalibur Arm, як стверджють у Міноборони, зняла будь-які перешкоди перед розробниками САУ «Богдана» довести МОУ відповідність своєї розробки вимогам тактико-технічного завдання і конкурентність рішень та технологій, що втілені у проєкті.
Ці 155 мм артилерійські снаряди великої дальності призначені для використання сучасною буксируваною та самохідною артилерією з довжиною ствола у 39, 45 та 52 калібрів. Дальність стрільби цими боєприпасами у найбільш просунутих САУ становить до 44 км.
Боєприпаси закуплені для усіх єтапів попередніх випробувань – перевірки основних параметрів гармати, включно з дальністю, а також щодо перевірки стійкості стволу гармати на настріл.
Серед іншого, йдеться про 1400 пострілів на максимальному заряді. Додаткова кількість 155-мм боєприпасів, що потрібна вже для держвипробувань, буде визначена за підсумками попередніх випробувань.
До випробувань на Ширлані раніш з САУ «Богдана» було зроблено лише 7 пострілів, включно з гідро- та холостими пострілами.
Довідково
САУ 2С22 «Богдана» виконана у натівському 155-мм калібрі. Якщо зважити на презентації, САУ має забезпечити дальність пострілу до 40 км звичайним снарядом та до 60 км завдяки застосуванню активно-реактивного боєприпаса.
Гаубиця встановлена на шасі КрАЗ-63221 та має спарену броньовану кабіну для розміщення обслуги бойової машини. Ствол 155-мм гармати з «прогресивною нарізкою» було виготовлено на Краматорському заводі важкого верстатобудування.
На «Богдані» також має бути встановлена цифрова система управління вогнем та автомат заряджання – аби бути мобільною, швидкою і невразливою від зворотнього вогня ворога. На сьогодні виготовлений перший дослідний зразок, який пройшов ходові випробування.
Для того, щоб отримати доступ до інформації про учасників Ліги та Каталогу продукції учасників нашої організації, необхідно надіслати відповідний запит з електронної адреси, вказаної Вами при реєстрації, на адресу електронної пошти Ліги, зазначену в розділі «Контакти». Обмеження діятимуть до нашої Перемоги! Просимо поставитися з розумінням до тимчасових незручностей. Слава Україні!
Шановні члени Ліги оборонних підприємств України! В цю лиху годину маємо всі виявити єдність, витримку, рішучість, взаємопідтримку та взаємодію. З усіх питань, які в нашій компетенції і в наших силах, звертайтесь в будь-який зручний для Вас спосіб. Чим зможемо, тим допоможемо. Ми на зв’язку, працюємо!