Вітчизняна «оборонка» має стати локомотивом економіки держави

Таку думку висловив Голова наглядової ради ГС «Ліга оборонних підприємств України» Юрій Єхануров під час чергового засідання Комітету з питань оборонно-промислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України, яке відбулося 23 квітня.

На порядку денному засідання були підняті нагальні питання сьогодення вітчизняного ОПК та обговорено можливі шляхи їх вирішення.

Одним із ключових питань, які обговорювалися учасниками наради, було розглянуто можливість застосування особливого режиму кредитування для підприємств – виконавців державного оборонного замовлення. З цього приводу були озвучені позиції як Ліги оборонних підприємств, так і Державного космічного агентства України, ДК «Укроборопром».

За словами Юрія Єханурова, відсоткова ставка кредитування, яка комерційними банками застосовується нині до позичальників – виконавців ДОЗ має бути переглянута у сторону зменшення, оскільки під виконання держзамовлення відсутні будь які ризики і є стовідсоткова гарантованість повернення кредиту. На думку Голови наглядової ради Ліги, адекватні умови кредитування підприємств оборонної галузі усіх форм власності сприяли б модернізації виробництва, технічному переоснащенню підприємств і стали б тією допомогою, завдяки якій вітчизняний ОПК почав виконувати роль тягової сили всієї української економіки.

В ході дискусії учасники наради дійшли загального висновку щодо необхідності застосування такого режиму кредитування, який би максимально враховував особливості вітчизняного бюджетного планування та реалії ведення бізнесу в царині виконання ДОЗ. За цим питанням було вирішено напрацювати спільну платформу щодо бачення шляхів вирішення проблеми і подати її на розгляд відповідних органів державної влади.

Голова комітету, Генеральний директор Ліги оборонних підприємств України Олександр Ясинський нагадав присутнім, що минулого року Ліга вже зверталася з цим питанням до відповідних державних структур, зокрема Національного банку України, однак відповідь на запит засвідчила про необхідність консолідації в цьому напрямку зусиль усіх зацікавлених сторін.

Окрім цього, учасники наради обговорили необхідність оновлення діяльності Інституту генеральних (головних) конструкторів. За цим питанням також було домовлено напрацювати спільну позицію і донести її до відповідних державних інституцій.

 

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

24.04.2019