Ситуація на Сході України змусила владу, науковців і підприємців України зовсім інакше подивитись на оборонний комплекс країни. Потенціал оборонної промисловості України та можливі шляхи розширення військово-технічного співробітництва з іноземними державами обговорили під час круглого столу комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України. Учасники заходу впевнені: в Україні необхідно створити рівні умови для приватних і державних підприємств в оборонному комплексі. Для проведення подальших консультацій і з метою консолідації зусиль підприємців, науковців і представників влади буде створено окремий комітет із вирішення питань ОПК.
«За роки незалежності ми багато втратили, але замкнутих технологічних циклів в Україні майже не було. Комітет підприємців МСБ при ТПП України сьогодні надав можливість зібратись представникам державного та приватного секторів і замовникам цієї галузі. Сьогодні також були добре представлені працівники наукової галузі. На порозі 21 століття ми повинні очікувати технологічних проривів, а саме в оборонному комплексі. Я сподіваюсь, що новий комітет активно працюватиме над підготовкою бази для навчання підприємців навикам експорту української продукції та підготовкою кадрів», – сказав Юрій Єхануров, президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.
Створення рівних умов для всіх підприємств оборонно-промислового профілю і стимулювання ініціатив приватників допоможе лібералізувати всю систему військово-технічного співробітництва. За умови проведення таких реформ Україна отримає інвестиції в галузь, що допоможе виправити фінансові недоліки, які не дозволяють забезпечувати повний цикл виробництва озброєнь і військової техніки.
«Оборонна промисловість України має перейти від слів до конкретних дій на практиці. ТПП України – надійний партнер бізнесу у зв’язках із партнерами за кордоном, у тому числі на ринках Африки, Азії та Близького Сходу», – підкреслив Ростислав Коробка, віце-президент ТПП України.