ГоловнаНовиниЗавершено держвипробування комплексу керованого ракетного протитанкового озброєння, створеного спільно з учасниками Ліги
Завершено держвипробування комплексу керованого ракетного протитанкового озброєння, створеного спільно з учасниками Ліги
Фото прес-служби ДНДІ ВС ОВТ
Завершено проведення Державних спільних випробувань дослідного зразка ракетного комплексу 524Р у складі вертольоту Мі-8МСБ-В.
Про результати роботи випробувальної бригади Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки звітує офіційна сторінка закладу у соціальній мережі.
Нагадаємо, що прицільну станцію ПМ-ЛКТ вказаного ракетного комплексу 524Р створено учасником Ліги ПрАТ «Рамзай», а бортова апаратура та ракети «Бар’єр-В» – Державним КБ «Луч».
Випробування ракетного комплексу, розробленого та створеного за власні обігові кошти підприємств, проводилося у складі модернізованого багатоцільового гелікоптеру Мі-8МСБ-В виробництва іншого учасника Ліги, АТ «Мотор Січ».
У повідомленні зазначається, що пуски ракет проводилися льотно-випробувальним складом та за програмою і методикою ДНДІ ВС ОВТ. Виконано пуски понад 30 виробів РК-2В з відстані понад 6,5 км. Результатом випробувань стало отримання вичерпних експериментальних даних, які після обробки нададуть відповідь щодо досягнення мети випробувань, у тому числі відповідності основних бойових, технічних та експлуатаційних характеристик дообладнаного вертольоту вимогам тактико-технічних та експлуатаційних характеристик замовника.
Фото прес-служби ДНДІ ВС ОВТ
Довідково повідомляється, що комплекс керованого ракетного протитанкового озброєння 524Р у складі гелікоптеру Мі-8МСБ-В – призначений для виконання задач цілодобового огляду, виявлення, розпізнавання та автоматичного супроводження наземних та повітряних рухомих і нерухомих цілей, та бойового застосування ракет РК-2В і РК-2ОФ, які здатні вражати ціль на дальності до 7 км.
При цьому, коментуючи повідомлення ДНДІ ВС ОВТ, видання Defense Express вказує, що поки тривали ці випробування (а почалися вони ще у 2017 році), вітчизняні розробники не стояли на місці, і на «Рамзай» вже створено оптико-прицільний комплекс ПРнК-17, який має втричі більшу точність за ПМ-ЛКТ при використанні некерованих ракет, здатний застосовувати ракети «повітря-повітря» Р-73 ближнього радіуса дії.
У свою чергу, ДП «ДККБ «Луч» розробляє більш потужну ракету РК-10 з дальністю до 12 км (проти 7 км у ракет РК-2В і РК-2ОФ комплексу «Бар’єр-В»), а на «Мотор Січ» же розпочало випробовування покращеного Мі-8МСБ-В зі «скляною кабіною» й триває робота над створенням нових фюзеляжів цієї машини з широким використанням композитних матеріалів.
З перших днів війни українці спрямовують свої зусилля на перемогу над ворогом. Серед них і представники приватних оборонних підприємств, які в тяжкий для держави час не зупинили свою роботу, а продовжили виготовлення, модернізацію і ремонт ОВТ. А ще, окрім виконання державних контрактів, вони надають посильну благодійну допомогу військовим частинам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням […]
Шановні члени Ліги оборонних підприємств України! В цю лиху годину маємо всі виявити єдність, витримку, рішучість, взаємопідтримку та взаємодію. З усіх питань, які в нашій компетенції і в наших силах, звертайтесь в будь-який зручний для Вас спосіб. Чим зможемо, тим допоможемо. Ми на зв’язку, працюємо!