Завершено держвипробування новітньої РЛС від ХК «Укрспецтехніка»

Оглядова автоматизована РЛС з дистанційним керуванням з дальністю виявлення малорозмірних цілей до 50 км, створена членом Ліги ХК «Укрспецтехніка» пройшла державні випробування.

Про завершення випробувань нового зразка радіолокаційного озброєння повідомляє Defense Express з посиланням на слова заступника голови правління компанії Михайла Прохоренка, сказані в програмі «Security Talks» на каналі Апостроф TV.

Зазначається, що нова розробка призначена для ведення радіолокаційної розвідки та видачі радіолокаційної інформації по повітряним об’єктам,  добре себе показала саме при виявленні безпілотників, з ідентифікацію та спостереженням за якими деколи не можуть ефективно впоратись застарілі РЛС радянських часів.

«Наразі пройшли державні випробування нової радіолокаційної оглядової станції з дистанційним управлінням «Снов». Ця станція створена на базі цифрової антенної решітки. Досі, як зазначають самі українські військові, такої станції у них ніколи не було», – повідомив заступник голови правління ХК «Укрспецтехніка» .

За словами Михайла Прохоренка, нова РЛС призначена спеціально для виявлення низьколітаючих і малорозмірних цілей, з малою ефективною відбиваючою поверхнею.

«Вона добре себе зарекомендувала при проведенні випробувань з виявлення та супроводу безпілотних літальних апаратів», – зазначив він.

РЛС у «фінальному» варіанті має дальність виявлення до 50 км на висотах від 20 до 5000 метрів, тому її застосування для «ущільнення» раділокаційного поля на малих висотах, також буде доречним для виявлення, наприклад, таких цілей, як крилаті ракети.

Радар, виконаний на основі сучасних технологій, може працювати й видавати інформацію в автоматизованому режимі й встановлюватися як стаціонарно (на позиції), так і розміщуватись на автомобілі або причепі.

21.02.2022