Для того, щоб отримати доступ до інформації про учасників Ліги та Каталогу продукції учасників нашої організації, необхідно надіслати відповідний запит з електронної адреси, вказаної Вами при реєстрації, на адресу електронної пошти Ліги, зазначену в розділі «Контакти». Обмеження діятимуть до нашої Перемоги! Просимо поставитися з розумінням до тимчасових незручностей. Слава Україні!
Заява Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» стосовно поширення у засобах масової інформації матеріалів, які дискредитують ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД»
У зв’язку з поширенням некоректної інформації в ЗМІ щодо діяльності ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», яке є членом Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України», вважаємо за необхідне надати оцінку таким публікаціям та їх наслідкам.
Упродовж березня 2021 року у вітчизняних ЗМІ мала місце низка відеосюжетів та публікацій стосовно дослідно-конструкторської роботи, шифр «ДЗВІН-АС», яку ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» виконує в рамках державного оборонного замовлення. Автори публікацій та відеосюжетів акцентували свою увагу на «черговій зраді», «провалі», «розпилі» та «зливі» бюджетних коштів тощо в оборонних закупівлях.
Тобто, на нашу думку, наразі у громадськості (на основі припущень і суб’єктивних висновків, без доведення факту провини) сформовано негативне відношення як до керівництва Міністерства оборони України, Збройних Сил України, ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», так і до самого факту необхідності виконання ДКР, шифр «ДЗВІН-АС» та використання її результатів.
За результатами розголосу «викривальницьких матеріалів», які викликали широкий резонанс у суспільстві, Міністерство оборони України почало пошук винних і звернулося до правоохоронних органів, подальше фінансування ДКР, шифр «ДЗВІН-АС» припинено, введення системи в експлуатацію до завершення розслідування є неможливим.
В свою чергу, за інформацією ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», компанія вимушена була звернутись до Господарського суду м. Києва з позовом про неналежне виконання замовником взятих на себе по державному контракту зобов’язань (відкрито провадження у справі).
Наразі у підсумку маємо те, що як оборонне відомство, так і ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» мають значні репутаційні втрати, а Збройні Сили України і надалі залишаються без сучасної автоматизованої системи управління, яка край важлива для нашої армії в умовах ведення бойових дій.
Погоджуючись з тим, що платники податків мають право на інформацію про використання державних коштів, в тому числі за державним оборонним замовленням, ми категорично заперечуємо методи і способи викладення інформації, які спрямовані на дискредитацію вітчизняних виробників оборонної продукції, висвітлення їх діяльності в негативному плані без наявних конкретних доказів їхньої вини.
Закликаємо представників ЗМІ, які висвітлюють оборонні закупівлі, неухильно дотримуватись журналістської етики, зокрема, поваги до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події, а також не розповсюджувати інформацію, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.
Також сподіваємось, що оборонне відомство здійснить ретельну перевірку інформації, зазначеної в аудиторському звіті на предмет обґрунтованості висновків, джерел інформації, на підставі яких зроблені ці висновки, фаховість експертів, можливий конфлікт інтересів, викривлення інформації тощо та в подальшому прийме вірне рішення стосовно реалізації дослідно-конструкторської роботи, шифр «ДЗВІН-АС».
Правління та Виконавча дирекція
Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України»
Довідково:
ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» – розробник та інтегратор технологій, продуктів та сервісів спеціального призначення для потреб оборонного сектору, зокрема, у галузі створення автоматизованих систем управління та систем зв’язку. Рішення та продукти компанії є конкурентоспроможними як в Україні, так і на зовнішніх ринках.
Компанія має штат високопрофесійної та досвідченої команди фахівців: проектантів, конструкторів, інженерів, співробітників зі значним досвідом у галузі стратегічного управління Збройними Силами України, консультантів з числа колишніх військових з бойовим досвідом.
Стосовно змісту аудиторського звіту, висвітленого в ЗМІ
На глибоке переконання керівництва ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД»:
зазначений аудиторський звіт носить тенденційний характер та не відповідає цілі аудиту. Комісія проводила внутрішній аудит Управління розвитку автоматизації Апарату Головнокомандувача Збройних сил України за період 01.01.2016 по 01.12.2020. Предмет та тема аудиту (за його змістом): здійснення Управлінням розвитку і автоматизації Апарату Головнокомандувача Збройних сил України заходів з супроводження під час виконання ДКР «Дзвін-АС» ;
головним в висновках звіту мало бути проведення аудиту діяльності саме Управлінням розвитку і автоматизації Апарату Головнокомандувача Збройних сил Українипо супроводженню виконання ДКР, шифр «ДЗВІН-АС», а не оцінка і ревізія прийнятих МОУ, ЦНДІ та споживачем ДКР рішень, і тим більше, не функціонал ДКР, в якому, як видно із змісту акту, залучені до проведення аудиту військовослужбовці не розумілись;
члени аудиторської групи доступу до розроблених в ході виконання ДКР матеріалів (документації, програмного забезпечення тощо) не мали, та за їх отриманням до Виконавця ДКР – ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» не звертались;
листів щодо допуску представників аудиторської групи на територію ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» з метою проведення аудиту до Виконавця не надходило;
як зазначається в тексті звіту, до внутрішнього аудиту було залучено «експертів» – 3‑х представників військової частини А2724, представника Наукового центру ВІТІ та представника Управління інформаційних технологій. Виникає питання – відповідно до яких документів дані особи є «експертами», який в них досвід в питаннях, які охоплює аудит, і чи не наявний тут конфлікт інтересів (як відомо, представники в/ч А2724 є розробниками системи «Дельта», яку вони самі вважають конкурентною та протиставляють АСУ, що розроблена в ДКР, шифр «Дзвін-АС»).
Тобто члени комісії аудиту, не досліджуючи повністю ані основні документи, ані самі дослідні зразки (апаратне і програмне забезпечення), виклали в звіті висновки, зроблені виключно на основі недостовірної інформації , яку отримали з невідомих джерел.
Таким чином, в аудиторському звіті надається викривлена та невідповідна інформація, відбувається пересмикування інформації чи свідоме її спотворення, що може мати ознаки службової недбалості або навіть службового підроблення.
Цілком можливо, що спотворення реальної картини та результатів виконання ДКР вчинено з метою введення в оману керівництва МОУ, а в діях членів комісії вбачаються ознаки протиправних діянь, які призводять до підриву обороноздатності армії під приводом чергової перевірки та ревізії робіт.