«Зброя та безпека – 2019»: головні підсумки для приватної «оборонки»

Минулої п’ятниці завершила свою роботу головна щорічна зброярська виставка України – «Зброя та безпека – 2019».

В її роботі взяли участь понад 370 учасників, із них – 48 іноземних, із 16 країн світу. Свою продукції в павільйонах та на відкритих майданчиках «ЗБ-2019» представляли оборонні компанії зі США, Польщі, Данії, Фінляндії, Бельгії, Білорусі, Австрії, Чехії, Туреччини, Німеччини, Італії, Латвії, Хорватії, Ізраїлю, Китаю та Казахстану.

Серед українських учасників – 30 підприємств ГС «Ліга оборонних підприємств України», 36 підприємств ДК «Укроборонпром», 2 підприємства Державного космічного агентства України та іще понад 130 інших державних і приватних підприємств ОПК і суміжних галузей. Свої експозиції представили відомчі науково-освітні заклади МВС України, Міноборони, СБУ, ДСНС, Міносвіти і науки України.

Значний внесок в експозицію виставки внесли компанії-учасники «Ліги оборонних підприємств України», які продемонстрували свої новітні розробки в широкому спектрі оборонної продукції – від гелікоптерів, головок самонаведення ракетного і авіаційного озброєння, броньованої колісної та гусеничної бойової техніки, сучасних систем зв’язку, РЕБ, РЛС, комплексів боротьби з безпілотниками й захисту інформації – до засобів індивідуального захисту, тактичної медицини, сучасних наметів для особового складу і кліматичних систем.

В павільйонах ХVI міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека -2019» відвідувачі ознайомилися з оборонною продукцією 30 учасників Ліги оборонних підприємств України: «Defense Express», «UA.RPA», «АВ-Фарма», «Авіаційна компанія «Вектор», «Термо Проджектс Україна», «Доля і КО ЛТД», «Інфоком ЛТД», «КБ «Логіка», «КЗВВ» (Краматорський завод важкого верстатобудування), «Мадек», «Мотор СІЧ», «Практика», «Радіонікс», «Сівертекс», «Спаринг-Віст Центр», Корпорація «Таско», «Текспротект», «Телекарт-прилад», «ТЕМП-3000», «Техімпекс», «Укрспецтехніка», «Харківський Завод Засобів Індивідуального Захисту», «Автомоторс», «Адрон», «Атлон Авіа», «Метекол», «Латек», «Техенерго – СВ», «Еверест», «Завод «Кузня на Рибальському».

Загалом, фактично всі підприємства – члени Ліги, які представили на виставці  свою продукцію та перспективні розробки вкотре довели – приватна «оборонка» попри всі існуючі поточні труднощі і проблеми впевнено набирає оберти і з часом буде цілком здатною виконувати роль локомотива вітчизняного ОПК – так, як це є на сьогодні в економічно розвинутих країнах світу.

Тож не випадково, для Ліги оборонних підприємств України, минула – 16 за рахунком головна зброярська виставка країни стала знаковою ще й тому, що під час Конференції Громадської спілки, яка відбулася в рамках «Зброї та безпеки -2019», було оголошено про укладення партнерства Ліги, «Асоціації виробників озброєння і військової техніки України» та Асоціації «Українська оборонна та безпекова промисловість».

Об’єднання зусиль найвпливовіших та найчисельніших громадських організацій галузі, безумовно має стати потужним поштовхом для активізації діяльності й розвитку приватного сектору вітчизняної виробників оборонної  продукції та всього ОПК держави вцілому.

І це, мабуть найголовніше досягнення, яке було продемонстровано українським приватним оборонним бізнесом на «ЗБ-2019» – готовність до єдності заради створення процвітаючої української оборонної індустрії, сильної, непереможної української армії і незалежної, потужної України.

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

16.10.2019