АК «Вектор» представить об’ємну модель концепта легкого двомоторного гелікоптера ВМ-4В «Кіборг»

Минулий місяць виявився вкрай вдалим для нового учасника Ліги оборонних підприємств України – Авіаційної Компанії «Вектор». Головною подією серпня в діяльності підприємства стало залучення перших інвестицій у проект розробки легкого багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль».

Майже одночасно з цим був завершений черговий етап ескізного проектування майбутнього «Джмеля».

За словами керівника підприємства Анатолія Козубенка, нині тривають активні підготовчі роботи щодо створення об’ємної моделі ВМ-4В «Кіборг», яка через місяць має постати, у вигляді масштабного концепту, представити який планується у жовтні, під час щорічної виставки «Зброя і безпека».

Нагадаємо, що ТОВ «Авіаційна компанія «Вектор»  працює над створенням сучасного 4-х місного двомоторного легкого багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль».
Родзинкою проекту є те, що на відміну від практично всіх існуючих нині серійних легких вертольотів, які мають силові установки з одним двигуном, розробники «Джмеля» пропонують двомоторний варіант гвинтокрила.

Очевидно, що одномоторні вертольоти цього класу, за умовами безпеки польоту над територіями з обмеженими можливостями для посадки на авторотації (гірські і лісові масиви, морська акваторія та мегаполіси) можуть бути застосовані для виконання транспортних та інших завдань з певною часткою ризику на випадок відмови двигуна.
Застосування вертольота ВМ-4 «Джміль» дозволило б зняти ці обмеження і забезпечити в подібних умовах безаварійне виконання транспортних чи інших завдань – в разі відмови одного з двигунів вертоліт зможе продовжувати керований політ з повним навантаженням до безпечного приземлення.

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

04.09.2019