«Авіаційна компанія «Вектор» отримала патент на корисну модель гелікоптера власної розробки

Відповідно до Закону України “Про охорону прав на винаходи та корисні моделі” учасник Ліги оборонних підприємств України ТОВ «Авіаційна компанія «Вектор» отримала патент на корисну модель легкого багатоцільового вертольота з двома рушіями.

Документ зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 25 березня поточного року.

Нагадаємо, що «Авіаційна компанія «Вектор» працює над створенням сучасного 4-х місного двомоторного легкого багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль».
Родзинкою проекту є те, що на відміну від практично всіх існуючих нині серійних легких вертольотів, які мають силові установки з одним двигуном, розробники «Джмеля» пропонують двомоторний варіант гвинтокрила.

Очевидно, що одномоторні вертольоти цього класу, за умовами безпеки польоту над територіями з обмеженими можливостями для посадки на авторотації (гірські і лісові масиви, морська акваторія та мегаполіси) можуть бути застосовані для виконання транспортних та інших завдань з певною часткою ризику на випадок відмови двигуна.

Застосування вертольота ВМ-4 «Джміль» дозволило б зняти ці обмеження і забезпечити в подібних умовах безаварійне виконання транспортних чи інших завдань – в разі відмови одного з двигунів вертоліт зможе продовжувати керований політ з повним навантаженням до безпечного приземлення.

Минулого року у проект з розробки легкого багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль» підприємством було залучено перші інвестиції і восени з об’ємною моделю гелікоптера мали змогу ознайомитися відвідувачі спеціалізованої міжнародної виставки “Зброя та безпека-2019”.

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

13.04.2020