«Еверест Лімітед» та «Практика» створюють нову КШМ

Члени Ліги оборонних підприємств України ТОВ «Еверест Лімітед» та ПрАТ «НВО «Практика», ведуть спільну розробку нової командно-штабної машини рівня бригада-батальйон.

Про це повідомляє Defense Express.

У повідомлені вказується, що машина обладнана автоматизованою системою «Дзвін» та бортовою інформаційною системою Hermes, які забезпечують передачу інформації як на оперативно-стратегічний рівень, так і по вертикалі «вниз» – до батальйону, роти та навіть до окремої машини. Системи розміщені на платформі БТР-60, який пройшов глибоку модернізацію на ПрАТ «НВО «Практика».

Нова КШМ у вигляді передового командного пункту механізованої бригади або батальйону, з усіма необхідними автоматизованими місцями для роботи штатних фахівців, була продемонстрована на виставці “Зброя та Безпека-2019”.

«Система «Дзвін» призначена для розробки елементів рівня бригади та вище. Hermes – для роботи на тактичному рівні. Поєднання цих двох систем дозволяє створити лінійку управління від стратегічного рівня, практично, до солдата», – розповів керівник проекту «Еверест Лімітед» Тарас Поручник.

За його словами, нова КШМ дозволяє створити інформаційне поле бою, завдяки чому командування отримає повну інформацію про місце проведення бойових дій, а бійці – оперативні команди. Також система здатна виводити на монітори інтерактивні мапи місцевості, на яких позначується детальна тактична обстановка, від даних про противника та укріплення, до місцезнаходження бойових машин власного підрозділу.

Система дозволяє автоматично прокладати маршрути руху та передавати їх до бійців разом із формалізованими командами. Окрім того існує можливість інтеграції із зовнішніми пунктами управління, розвідки та спостереження.

Defense Express зазначає, що за славами розробників, система «Дзвін» створюється відповідно до Державного оборонного замовлення, а Hermes є ініціативною розробкою.

Представлені рішення вже пройшли випробування на полігоні і отримали схвальні оцінки від посадових осіб ГШ ЗС України.

Джерело:

https://defence-ua.com/index.php/home-page/8834-prymnozhyty-boyovyy-potentsial-nova-komandno-shtabna-mashyna-dlya-zsu-video